- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1387
- Dodano: 2021-09-17 / 11:16
- Komentarzy: 3
Czas składek w szkole. Co obejmuje ubezpieczenie ucznia?
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wykupują ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Co obejmuje taka polisa i czy opłacenie składki w placówce oświatowej jest obowiązkowe?
Ubezpieczenie szkolne NNW
Ubezpieczenie szkolne od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży to ochrona dla ucznia nie tylko podczas nauki. Polisa działa zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Dodatkowo ważna jest nie tylko w okresie roku szkolnego, ale także podczas ferii zimowych, przerw świątecznych czy wakacji. Zawierana jest zwykle na okres 12 miesięcy. Rodzice proszeni są o uiszczenie składki w szkole zazwyczaj na pierwszym zebraniu. Warto pamiętać, że nie jest to jednak obowiązkowe. Każdy opiekun może zrezygnować z ubezpieczenia grupowego proponowanego przez placówkę szkolną i zdecydować się na znalezienie odpowiedniej oferty samemu.
Co obejmuje?
Taka polisa to zabezpieczenie zdrowia i życia dziecka. Zapewnia wypłacenie świadczeń w razie śmierci, wypadku, urazów, złamań czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Podstawowe pakiety nie obejmują zazwyczaj pokrycia leczenia chorób, np. nowotworów. Podejmując decyzję o wyborze odpowiedniej oferty należy więc szczegółowo przeanalizować jej zakres i warunki. Przede wszystkim sprawdzić czy i jakie odszkodowanie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci środki w razie pobytu dziecka w szpitalu. Z reguły pieniądze przyznawane są dopiero po 3. dniu w placówce medycznej. W wariantach rozszerzonych ubezpieczeń NNW można za to znaleźć dodatkowe opcje np. zwrot kosztów w przypadku przechodzenia antybiotykoterapii, a nawet ubezpieczenie przed hejtem w sieci, obejmujące pomoc prawnika czy specjalisty IT.
Jak uzyskać odszkodowanie?
O odszkodowanie z polisy (zarówno tej wykupionej w szkole, jak i wybranej przez nas samych) zgłosić się należy bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej, z którą zawarta została umowa. Formularz szkody w niektórych przypadkach można wypełnić przez internet, natomiast są także przypadki, w których ubezpieczyciele wymagają złożenia takich dokumentów w oddziale bądź wysłania pocztą. W formularzu należy zawrzeć wszystkie informacje na temat zdarzenia, tj.:
datę, okoliczności i przebieg zdarzenia,
dane osoby zgłaszającej,
numer polisy,
dane poszkodowanego,
informacje na temat następstw wypadku i przebiegu leczenia.
News4Media, fot.: iStock
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
24mikol: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę]
Można zapytać kogoś ze znajomych, którego dziecko np. coś sobie złamało, jakie było faktyczne odszkodowanie. Dawno przestaliśmy płacić za tą szkolną wersję. Sensowne ubezpieczenie grupowe na życie, z dopłatą na resztę rodziny, jakie mam w firmie wystarczy (ta opcja jest w większości średnich i większych) Polecam też przeczytanie warunków tego ubezpieczenia szkolnego.