• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2129
    • Dodano: 2021-09-21 / 19:24
    • Komentarzy: 1

    Mamy z noworodkami wracają do wyremontowanej części szpitala

    (Fot. Szpital Ginekologiczny Opole)

    Dwuosobowe sale, a przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach sanitariaty tylko dla pacjentek z tych pomieszczeń, to standard wyremontowanej części oddziału na III piętrze szpitala, który został odnowiony dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych.


    Remont miał na celu wyrównanie standardu hospitalizacji w obu budynkach szpitala (A i B) przede wszystkim pod kątem udogodnień związanych z dostępem do indywidualnych sanitariatów (przed remontem znajdowały się w części wspólnej).

    - Od dzisiaj panie po porodzie z noworodkami ponownie będą hospitalizowane na III piętrze szpitala. Bardzo się cieszę, że ich pobyt w naszym szpitalu będzie się odbywać w tak komfortowych warunkach. Głównym założeniem inwestycji była budowa indywidualnych sanitariatów, jednak przy okazji prowadzonych prac część oddziału znajdująca się w budynku A została gruntownie odnowiona.

    W odremontowanym odcinku szpitala znajduje się 31 łóżek dla pacjentek, w tym 6 pooperacyjnych.
    Do końca roku kalendarzowego będą realizowane dalsze prace remontowe mające na celu zapewnienie takiego samego standardu na pozostałych piętrach szpitala. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że ciągłość udzielanych świadczeń w dalszym ciągu zostanie zachowana. - powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

    Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu: "Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu", którego zadaniem jest znaczące podwyższenie dostępności i jakości świadczonych w publicznym systemie zdrowia usług medycznych w celu polepszenia warunków opieki zdrowotnej nad matką i dzieckiem poprzez m.in. unowocześnienie zasobów techniczno - medycznych, podwyższenie komfortu i standardów oraz zwiększenie dystansu w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

    Projekt o wartości prawie 2,5 mln zł jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020. Poza remontem wszystkich trzech pięter szpitala w budynku A, uwzględniających m.in. przebudowę pomieszczeń higieniczno - sanitarnych oraz odnowienie oddziałów, zaplanowano także zakup aparatu do znieczulenia, aparatu do diatermii oraz 3 łóżek porodowych przeznaczonych na doposażenie Sali Porodowej. Ponadto w budynku szpitala zostaną wymienione: piony wodne i kanalizacyjne, instalacja gazów medycznych, wykonane nowe zabezpieczenia ścian, naroży i poręczy na III piętrze szpitala.

    Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-09-21 22:45:56 [88.199.172.*] id:1621222  
    24mikol: Napisał postów [1425], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Otwarcie bez księdza czy biskupa?!

    Nick:
    Treść: