- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 1780
- Dodano: 2021-09-22 / 11:33
- Komentarzy: 3
Powstaje pierwszy profesjonalny ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt w regionie
Opolanka założyła fundację Avi i pomaga dzikim zwierzętom. Dzięki pani Marcie, większość z nich wraca do swojego naturalnego środowiska, a inne, które nie mają takiej szansy pozostają w azylu. Nadleśnictwo Opole stworzyło fundacji lepsze warunki do prowadzenia działalności.
Borsuki, kuny, szopy, sowy, bociany, lisy...i wiele innych dzikich zwierząt znalazło się pod leczniczą dłonią pani Marty Węgrzyn, opolanki działającej w Fundacji AVI. Najwyższy czas kojce zamienić na leśne zagrody, środowisko maksymalnie zbliżone do warunków naturalnych, w których te dostojne zwierzęta w spokoju będą leczone i rehabilitowane.
22 września dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Opole Fundacja wydzierżawiła 5 hektarów ziemi, dzięki której fundacja zostanie rozbudowana o ośrodek. Będzie to pierwszy profesjonalny ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt na Opolszczyźnie!
To miejsce, w którym każdy gatunek otrzyma właściwe leczenie, opiekę i będzie utrzymywane w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnych. - Wychodząc na przeciw ludzkim potrzebom i edukacji chcemy stworzyć miejsce, w którym przetrzymywane będą zwierzęta niekwalifikujące się do powrotu na wolność oraz dobrze znoszące obecność człowieka (m.in. bociany, krukowate). To tutaj będzie również azyl dla gatunków inwazyjnych - głównie szopów i jenotów. Czyli gatunków obcych w Polsce, które nie mogą być wypuszczane do środowiska. Poza zwierzętami dzikimi będzie można spotkać również nasze hodowlane gatunki ptaków drapieżnych m.in. puszczyka Zjawę, włochatkę Czortiego czy pustułkę amerykańską Florkę - tłumaczy pani Marta.
Środkową część działki stanowi las, który zostanie przygotowany z myślą o jeleniowatych.
Na dzierżawionym terenie powstanie szpital z prawdziwego zdarzenia, a także liczne woliery, lotnie i wybiegi, na których zwierzęta dzikie będą powracały do pełni zdrowia. Będzie tutaj prowadzony również odchów osobników młodocianych.
- Wszystkie procedury przewidują maksymalne ograniczenie kontaktu z człowiekiem, ponieważ najważniejsza dla dzikich zwierząt jest dzikość i naturalny strach przed drapieżnikami w tym również przed człowiekiem - słyszymy.
Opolskie Centrum funkcjonuje wyłącznie dzięki darowiznom - można wspomóc budowę ośrodka wpłacając środki pieniężne na specjalnie dedykowaną zrzutkę:
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
tippmann: Napisał postów [7759], status [VIP]
podajcie numer konta,to wam nasram kupę kasy