• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1679
    • Dodano: 2021-10-19 / 13:01
    • Komentarzy: 2

    Wręczono statuetki Społecznika Roku Województwa Opolskiego i Opolskiej Niezapominajki

    (Fot. UMWO)

    Alicja Stelmaszczyk, wolontariuszka z Fundacji Szansa dla Niewidomych, to tegoroczny Społecznik Roku Województwa Opolskiego. Laureatami nagrody Opolska Niezapominajka zostały Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów" oraz opolski oddział Fundacji Aktywizacja, która została doceniona również nagrodą publiczności.


    W tym roku Społecznikiem Województwa Opolskiego została Alicja Stelmaszczyk, która mimo, że jest niewidoma, każdego dnia pomaga potrzebującym. Nie tylko prowadzi wózek inwalidzki, ale stale angażuje się w pracę wolontariacką.

    - Moja koleżanka Małgosia korzysta z wózka inwalidzkiego. Ja jestem dla niej nogami, ona jest dla mnie oczami. Wzrok straciłam w wieku siedmiu lat. To mi nie przeszkadza w społecznej aktywności. Nie jest mi łatwo, ale to wszystko zależy od charakteru. Nie tylko biorę, ale też daję - mówi Alicja Stelmaszczyk. Nagrodzona oprócz tego, że jest wolontariuszką Fundacji Szansa dla Niewidomych i mentorem dla osób nowoociemniałych, przez wiele lat była wolontariuszką w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Nadzieja, jest członkiem zarządu Opolskiego Klubu Sportowo-Turystycznego Niewidomych i Słabowidzących Cross Opole i jego zawodniczką. Organizowała i współorganizowała wiele akcji charytatywnych. Jest pomysłodawcą i wiceprezesem Fundacji NaKole.

    - Moja niepełnosprawność nie przeszkadza mi w aktywnym życiu. Dzięki ludziom, którzy mnie otaczają mogę działać na rzecz innych. Od czerwca z koleżanką prowadzę również przedsiębiorstwo społeczne Niewidzialna Przestrzeń - dodaje.

    Wyróżnienia w konkursie Społecznik Roku otrzymali Marek Kuklewski oraz Paweł Buczek. Pierwszy z wyróżnionych to mieszkaniec Gogolina, który jest pomysłodawcą i współprowadzącym "Akademię Młodego Odkrywcy" czyli cyklu zajęć dla dzieci przybliżających temat robotyki. Prowadzi zajęcia dla seniorów dot. bezpieczeństwa w sieci, współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi w gminie.

    Paweł Buczek zaś mieszka w z Grobnikach i jest tam liderem i pomysłodawcą wielu akcji, a jego największym projektem jest rewitalizacja Zamku Joannitów w Grobnikach. Jest także wolontariuszem Zakonu Kawalerów Maltańskich, członkiem stowarzyszenia Inicjatywa i założycielem Lokalnej Grupy Działania Płaskowyż Dobrej Ziemi.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-10-19 13:05:03 [89.64.52.*] id:1623550  
    [moderacja]: Napisał postów [42], status [nowy] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2021-10-20 08:00:41 [217.173.195.*] id:1623609  
    [moderacja]: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]