- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2398
- Dodano: 2021-11-03 / 14:24
- Komentarzy: 13
Brakuje lekarzy w Szpitalu Tymczasowym
W związku z rosnącą liczbą chorych na Covid-19 wymagających hospitalizacji USK rozszerza działalność Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu.
W związku z rosnącą liczbą pacjentów z Covid-19 wymagających leczenia szpitalnego zwiększamy liczbę miejsc w Tymczasowym Szpitalu Covid-19 w Opolu i pilnie zatrudnimy dodatkowy personel medyczny.
- Rozwijająca się sytuacja epidemiczna wymusza rozszerzenie działalności szpitala przy ul. Wrocławskiej w celu zapewnienia miejsc do leczenia dla kolejnych chorujących na Covid-19 - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który prowadzi szpital tymczasowy.
- W związku z tym pilnie dodatkowo zatrudnimy lekarzy anestezjologów, lekarzy kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych, pulmonologii czy neurologii. Także pielęgniarki anestezjologiczne i ogólne, ratowników i opiekunów medycznych - wylicza dyrektor Madera.
- Pracujący w szpitalu tymczasowym mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, dogodną formę zatrudnienia, zaplecze socjalne (do odpoczynku przed czy po dyżurach). Obiekt jest w pełni przystosowany i wyposażony do leczenia pacjentów z Covid-19 - wskazuje Maria Grzeczna, naczelna pielęgniarka USK.
Zainteresowanych podjęciem pracy w szpitalu przy ul. Wrocławskiej zapraszamy do przesyłania aplikacji e-mailem na adres rekrutacja@usk.opole.pl lub kontakt telefoniczny z działem kadr pod numerami (77 54 13 133, 54 13 125) albo z naczelną pielęgniarką pod numerem 695 317 567.
W środę rano w szpitalu tymczasowym leczonych było 70 pacjentów, z czego 11 - na odcinku intensywnej terapii. W ostatnich dniach liczba przyjmowanych codziennie wzrosła do niemal 10 osób.
- Leczenia szpitalnego wymają nie tylko schorowani seniorzy, ale także osoby młode, w wieku 30-40 lat, bez chorób współistniejących. Zdarza się, że niestety, przechodzą oni COVID-19 bardzo ciężko. Mieliśmy też zgony tak młodych osób - mówi dr Marek Piskozub, kierownik Tymczasowego Szpitala Covid-19 w Opolu.
Większość obecnie hospitalizowanych nie zdecydowała się wcześniej zaszczepić przeciwko tej chorobie.
Od początku działalności szpitala tymczasowego przyjęto do niego 816 osób, z czego przez cały październik ok. 100, podczas gdy we wrześniu 34.
W związku z rozwojem czwartej fali decyzją wojewody opolskiego w szpitalu przy al. Witosa dla pacjentów najciężej chorujących na Covid-19 udostępniono także cztery stanowiska ECMO.
- To urządzenia, dzięki którym możliwe jest pozaustrojowe utlenowanie krwi i - w przypadku niewydolności płuc - odciążenie tego organu, co pozwala na jego regenerację. To forma protezowania płuc - wyjaśnia dr hab. n. med. Tomasz Czarnik, kierownik Regionalnego Centrum ECMO w Opolu i podaje, że w czasie trzeciej fali z tej terapii ostatniej szansy skorzystało 27 pacjentów chorych na Covid-19, a niemal połowa z nich przeżyła.
Obecnie terapii poddawanych jest dwóch pacjentów, przetransportowanych z województwa dolnośląskiego.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
[moderacja]: Napisał postów [5509], status [Szycha]
[moderacja]