- Autor: Greg
- Wyświetleń: 3375
- Dodano: 2010-03-04 / 16:27
- Komentarzy: 31
Pikietowali pod sądem, żądają wolności słowa
- Opolski wymiar sprawiedliwości jest stronniczy, cenzuruje wypowiedzi obywateli - twierdzą uczestnicy pikiety. Zarzucają także sędziom łamanie Konstytucji.
Pod siedzibą Sądu Okręgowego na placu Daszyńskiego pikietowało dziś kilkunastu członków komitetu referendalnego z Nysy. Protestowali przeciw wyrokom sądu, nakazującym przeprosiny dla burmistrz Nysy Jolanty Barskiej oraz zaprzestanie kolportażu ulotek, które zdaniem sądu zawierają nieprawdziwe treści.
- Nyski komitet referendalny powstał w Nysie, by ujawnić nieuczciwe działania pani burmistrz i namówić Nysan, by wyrazili swoje stanowisko co do działania władz Nysy - mówi Janusz Sanocki, organizator protestu. - System sądownictwa jest chory, zasiadają tam ludzie, którzy rozpoczęli pracę jeszcze w PRL i stamtąd przenieśli złe nawyki - komentuje orzecznictwo sądów Sanocki.
Biuro prasowe sądu nie komentuje pikiety.
- Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii w ramach prawa - mówi sędzia Waldemar Krawczyk.
Wyroki opolskiego sądu oraz sądu we Wrocławiu, gdzie rozpatrywana była apelacja są jednoznaczne - ulotki zawierają kłamstwa, które szkodzą wizerunkowi i działaniom obecnej burmistrz Nysy.
Komitet referendalny wykonał wyrok sądu - opublikowano przeprosiny na łamach lokalnej prasy, ale obok nich zamieszczono tekst mówiący o tym, że komitet podtrzymuje to, co napisał dotychczas o Barskiej. Przeprosiny zostały zamieszczone również na stronie internetowej, ale na jednej z podstron - a nie, jak chciał sąd - na stronie głównej.
Janusz Sanocki chce skierować wyroki do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W 2007 roku wygrał tam podobną sprawę. Zdaniem Sanockiego wyroki sądu łamią konstytucyjnie zagwarantowane prawo wolności słowa.
Zarzucana stronniczość sądu wynika zdaniem Sanockiego z faktu, że jest on autorem raportu "Czarna księga opolskiego wymiaru sprawiedliwości." Publikuje w niej krytykę opolskiego sądownictwa - dlatego, jego zdaniem, sędziowie mszczą się na nim i komitecie referendalnym.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
BzZz: Napisał postów [3252], status [Szycha]
9ciu protestantów naliczyłem. Ciekawe jaka armia policji ich ochraniała.