- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 3242
- Dodano: 2021-11-09 / 10:30
- Komentarzy: 3
Czerpali korzyści z cudzego nierządu - zatrzymania w kilku województwach
Wspólne działania policjantów CBŚP oraz Prokuratury Okręgowej w Poznaniu doprowadziły do zatrzymania 6 podejrzanych o udział w grupie przestępczej, w tym jej lidera. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że agencje towarzyskie, z których czerpano korzyści, działały w ponad 40 apartamentach w różnych miastach. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono ponad 240 tys. zł w gotówce oraz 2 pojazdy. Decyzją sądu 5 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że od wielu lat na terenie województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści z sutenerstwa. Ponad roczna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że przestępczy proceder prowadzony był w ponad 40 luksusowych apartamentach ulokowanych w różnych miastach, w których nierządem na rzecz grupy przestępczej miały zajmować się kobiety narodowości polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej.
Podejrzanym o kierowanie tą grupą jest 47-letni mężczyzna, który jednocześnie prowadził dwie spółki zajmujące się wynajmem apartamentów. Pod pozorem legalnej działalności gospodarczej lokale wynajmowane były zgodnie z ich przeznaczeniem, a dodatkowo w miejscach tych umieszczane były kobiety zajmujące się nierządem. Pracujące na rzecz grupy kobiety werbowane były za pośrednictwem ogłoszeń na erotycznych portalach internetowych. Zarobionymi pieniędzmi dzieliły się z członkami grupy, którzy udostępniali lokale mieszkalne, organizowali reklamę, odbierali telefony od klientów i przekazywali im adresy miejsc spotkań.
Grupa cechowała się dużą anonimowością, kładziono nacisk na to, aby kobiety zajmujące się nierządem nie znały się wzajemnie, co było skrupulatnie egzekwowane i miało zapewnić dalsze swobodne jej działanie. Sam jej szef posługiwał się wieloma tożsamościami i pseudonimami, przedstawiał się m.in. jako Igor lub Adam K.
Pod koniec października blisko 140 funkcjonariuszy z różnych jednostek Policji, w tym z 4 Zarządów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przeprowadziło skoordynowane działania. W Poznaniu, przy wsparciu miejscowego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymany został 47-letni Mariusz N. podejrzany o kierowanie grupą. W innych częściach kraju zatrzymano kolejne 5 osób. W tym samym momencie dokonano 38 przeszukań miejsc użytkowanych przez kobiety zajmujące się nierządem na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego. W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 50 telefonów komórkowych, setki kart SIM zarejestrowanych na tzw. słupy, komputery, laptopy, a także 244 tys. zł w różnej walucie i 2 samochody.
Zatrzymane osoby w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również m.in. czerpania korzyści z cudzego nierządu. Wobec 5 podejrzanych sąd zostawał środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
mixer2001: Napisała postów [189], status [starszy wyjadacz]
Nie, bandzior to bydlę nie człowiek.