- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2258
- Dodano: 2021-11-22 / 12:25
- Komentarzy: 1
Pacjenci zyskają dostęp do nowych zabiegów
W nowym roku USK w Opolu rozszerzy działalność o chirurgię onkologiczną i małoinwazyjną oraz poszerzy zakres zabiegów bariatrycznych.
Zielone światło do wprowadzenia nowych zabiegów i rozwoju oddziału chirurgii dała właśnie rada społeczna klinicznego szpitala. Pacjenci zyskają dostęp do nowych zabiegów. Pozwoli to także na rozszerzenie kształcenia przyszłych chirurgów.
- Zgoda rady na udzielanie przez nasz szpital nowego rodzaju świadczeń chirurgicznych w oparciu o oddział i Klinikę Chirurgii UO to kolejny ważny etap w naszym rozwoju. To też niezwykle istotna wiadomość dla mieszkańców regionu, którym będziemy mogli zaoferować zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej oraz małoinwazyjne w pełnym zakresie. Rozwiniemy też operacje w schorzeniach przewodu pokarmowego - zapowiada Dariusz Madera, dyrektor generalny USK i podkreśla, że decyzja rady umożliwia też rozszerzenie działalności dydaktycznej.
- Wiemy, jakie są deficyty w kształceniu młodych chirurgów w Polsce i dlatego chcieliśmy pokazać, że nawet w tak trudnych czasach można stworzyć, w ramach jednego z najmłodszych wydziałów lekarskich w kraju, ośrodek chirurgiczny o silnym potencjale badawczym i dydaktycznym wraz z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, czyli diagnostyką i leczeniem pacjentów - komentuje prof. Grzegorz Oszkinis, kierownik Oddziału Chirurgii USK i Kliniki Chirurgii UO i zaznacza, że obejmując w 2019 r. funkcje kierownicze w Opolu postawił sobie za cel stworzenie pełnoprofilowego, akademickiego oddziału chirurgicznego.
W nowej formule - po nowym roku - oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej zostanie podzielony na dwa: chirurgii ogólnej, onkologicznej i małoinwazyjnej oraz chirurgii naczyniowej. - Leczenie laparoskopowe jelita grubego w zakresie chirurgii onkologicznej czy operacje nadnerczy z zakresu endokrynologii - to zabiegi, których dotychczas nie wykonywaliśmy w USK, a które dzięki rozwojowi oddziału będą teraz dostępne - wylicza prof. Grzegorz Oszkinis.
Listopadowe posiedzenie Rady Społecznej USK w Opolu było ostatnim w jej pierwszej, czteroletniej. - Chcę serdecznie podziękować członkom rady za współpracę, która nadała kształt i wyznaczyła pierwsze cele dla uniwersyteckiego szpitala, działającego pod skrzydłami Uniwersytetu Opolskiego - mówi dyrektor USK Dariusz Madera.
I wylicza, że w czasie czteroletniej współpracy szpital rozszerzył zakres świadczeń, m.in. o alergologię, czy ortopedię dziecięcą metodą Ilizarowa (korekcja kształtu kości). - Dzięki zaangażowaniu członków rady USK wszedł na ogólnopolski poziom zabezpieczenia szpitalnego. Razem z uczelnią udało nam się pozyskać pieniądze z Agencji Badań Medycznych na utworzenie Uniwersyteckiego Centrum Badań Klinicznych, które powstanie w sąsiedztwie Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych - podaje dyrektor.
Ostatnie 4 lata w szpitalu to także czas prowadzenia modernizacji kolejnych oddziałów i zakładów, z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i rozszerzeniu zakresu świadczeń dla pacjentów, ale także przygotowaniu bazy dydaktycznej dla studentów. Tylko w 2021 r. oddano nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy z rozszerzoną bazą łóżkową oraz Oddział Pediatrii.
- Właśnie trwa modernizacja budynku D, w którym m.in. powstanie miejski POZ, pozyskaliśmy też, razem z miastem Opolem, dofinansowanie na modernizację kotłowni. Kotły węglowe zamienimy na silniki kogeneracyjne, co przysłuży się także środowisku i naszym sąsiadom - podkreśla dyrektor Madera.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Luzi: Napisał postów [1463], status [stały bywalec]
A na zabieg czas oczekiwania 2 lata haha, tylko wytrwali dożyją...