• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1252
    • Dodano: 2021-12-01 / 12:00
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Kiedy warto zmienić gondolę na spacerówkę?

    Gondola pełni istotne funkcje w procesie opieki nad maluchem, ale tylko w okresie niemowlęctwa. Wraz z rozwojem dziecka traci swoją funkcjonalność, dlatego należy rozważyć zmianę wózka. Wówczas wskazana jest spacerówka. Na decyzję o jej wprowadzeniu wpływa jednak wiele czynników.

    Od kiedy sprawdza się spacerówka?


    Gondola pozwala niemowlakowi podróżować w pozycji leżącej. Jej konstrukcja chroni pasażera przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i zapewnia mu wypoczynek. Sprawdza się jednak przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy jest ono mało aktywne i nie potrafi samodzielnie siedzieć. W okresie około 6-8 miesięcy, czyli na etapie, w którym zaczyna być bardziej ruchliwe i ciekawe świata, a także doskonali podnoszenie się, można rozważyć wprowadzenie spacerówki. Zmiana wózka jest jednak uwarunkowana indywidualnymi czynnikami rozwoju dziecka, takimi jak wzrost, umiejętność utrzymania postawy pionowej czy charakter. Wraz z postępem cech tego typu warto zajrzeć na stronę https://sklep.medme.pl/mama-i-dziecko/wozki-dzieciece,k1623, która zawiera różnego rodzaju propozycje wózków dziecięcych oraz akcesoriów uprzyjemniających podróżowanie nimi.


    Zmianę gondoli na spacerówkę warto rozważyć nawet wtedy, gdy dziecko dopiero podejmuje próby siadania. Pasy w nich zamontowane umożliwiają bezpieczne obserwowanie otoczenia w pozycji pionowej. Spacerówkę można też zaproponować maluchowi, kiedy w gondoli jest mu zbyt ciasno i nie może swobodnie wyprostować nóg czy rąk lub pobyt w niej generuje zdenerwowanie i płacz. Ciągłe leżenie oraz ograniczenia aktywności i widoczności mogą irytować małego pasażera. Wiele modeli spacerówek ma możliwość rozkładania oparcia do leżenia, dzięki czemu maluch może oglądać świat w wygodnych warunkach.


    Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


    Bodźcem do zmiany gondoli na spacerówkę jest pogoda. Ze względu na zabudowaną i sztywną konstrukcję gondoli dziecku może być w niej zbyt gorąco, pomimo że większość dostępnych modeli ma różnorodne rozwiązania zapewniające cyrkulację powietrza pod budką. Wywietrzniki nie są jednak tak efektywne jak spacerówka. Ponadto słaba wentylacja może nasilać dyskomfort podróżowania, zwłaszcza jeśli maluch jest aktywny. Spacerówki przeznaczone są też dla mniejszych dzieci. Z tego rodzaju wózka można korzystać na zmianę z gondolą, jeśli rodzice maluszków wahają się co do zupełnego odstawienia głębokiego modelu. Wystarczy wybrać typ spacerówki przeznaczony dla dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć. Mają one większy zakres regulacji. Poza tym można doposażyć model spacerówki w akcesoria, takie jak maty, poduszki czy zagłówki, które odpowiednio ustabilizują i zabezpieczą użytkownika. W tym celu warto zaopatrzyć się w dwa rodzaje wózków lub zdecydować się na zestaw 2 w 1 lub 3 w 1. To rozwiązania, które pozwolą uniknąć pośpiechu związanego z zakupem spacerówki.


    Dodatkowo dzięki jednolitej stylizacji nie trzeba od nowa szukać odpowiedniego dla nas designu. Spacerówki dostępne są najczęściej w wariancie kubełkowym bądź klasycznym, czyli płaskim.

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".