- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 1826
- Dodano: 2021-12-29 / 09:41
- Komentarzy: 0
Szpital ginekologiczny w Opolu zyskał nowoczesną pracownię RTG
Kolejne pozytywne zmiany w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Nowe urządzenie będzie służyło pacjentkom szpitala i wszystkim mieszkankom województwa.
Nowy aparat poprawi znacząco jakość wykonywanej diagnostyki obrazowej. To rewolucyjna koncepcja przejścia z tradycyjnej radiologii do bezpośredniej technologii cyfrowej, która ułatwi wykonywanie badań u pacjentów mniej sprawnych ruchowo. Wdrożono także oprogramowanie związane z obsługą pracowni RTG - system do prowadzenia konsultacji oraz udostępniania badań pacjentom. Dzięki tym rozwiązaniom pacjenci otrzymają wyniki natychmiast po ich zatwierdzeniu przez lekarza. Taka funkcjonalność ułatwia dostęp do wyników, wiąże się ze zmniejszeniem ruchu pacjentów, eliminuje potrzebę osobistego bezpośredniego odbioru wyniku.
- Tak nowoczesne urządzenie zapewnia bezpieczeństwo, zarówno dla pracowników jak i pacjentów. To doskonały przykład współpracy strony rządowej i samorządu w kwestii bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa. Szpital na bieżąco przechodzi inwestycje, to kolejna z nich. Warto wspomnieć, że niedawno oddaliśmy wyremontowane całe piętro placówki. Wszystkim nam zależy, aby mieszkańców naszego regionu było jak najwięcej - zauważa Zuzanna Donath - Kasiura, wicemarszałek województwa.
Nowe urządzenie zachwala także Anna Kaczmarczyk, kierownik pracowni RTG. - Stół zniża się do 43 cm nad podłogą, co bardzo ułatwi nam pracę, a osobom niepełnosprawnym korzystanie z urządzenia. Aparat RTG będzie służył pacjentkom ze schorzeniami ginekologicznymi - wyjaśnia. Jak dodaje, w każdym miesiącu pracownia RTG wykonuje około tysiąca takich badań.
Jak mówi Małgorzata Sobel, dyrektor KCGPiN nowoczesny aparat cyfrowy RTG został zakupiony ze środków rządowych i dofinansowany z dotacji z urzędu marszałkowskiego. - Całość inwestycji kosztowała ponad 1,7 mln zł, w tym zawiera się kwota około 250 tys. zł za zakup oprogramowania. Pozwala ono na przesyłanie i konsultację zdjęć bezpośrednio do pacjenta lub jednostki kierującej na badanie - precyzuje.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.