Karboksyterapia
W karboksyterapii wykorzystuje się lecznicze działanie dwutlenku węgla, czyli w pełni naturalnego związku. CO2 wprowadza się pod skórę pod ciśnieniem przez niewielkie nakłucie. Tak wstrzyknięty dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, a także tworzy ich nową sieć. Ponadto proces produkcji kolagenu i elastyny zostaje pobudzony, a odżywienie tkanek ulega poprawie. Karboksyterapia umożliwia również rozbijanie złogów tłuszczowych. Dzięki temu stosuje się ją do zwalczania cellulitu i tkanki tłuszczowej w problematycznych partiach ciała. Przyśpieszenie procesów przemiany materii ogranicza powstawanie nowych złogów tłuszczu, dlatego karboksyterapia daje długotrwałe efekty.
Zapoznaj się z zabiegami, które są oferowane w gabinecie dermatologicznym https://www.dermatolog-kecki.pl/
Kriolipoliza
Kriolipoliza polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej i jej zasysaniem przez specjalne urządzenie. Jednocześnie wykorzystuje się działanie światła LED na tłuszcz. Dzięki temu wymrożone komórki tłuszczowe rozpadają się i są transportowane przez układ limfatyczny. Efekt zabiegu pojawia się juz po 14 dniach, jednak po upływie 6 tygodni zauważa się jego pełne rezultaty. Wymrożone komórki mogą być usuwane z organizmu jeszcze dłużej, jeśli pacjentka ma nieco wolniejszy metabolizm.
Kriolipoliza ze względu na niską inwazyjność, może być wykorzystywana do usuwania tłuszczu z podbródka i innych wrażliwych partii ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej sięga 45%.
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna jest wykorzystywana do poprawiania linii podbródka i policzków, brzucha, nóg. Dzięki niej można usuwać również pozbyć się tłuszczaków. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w problematyczne miejsca roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu. Podaje się go pod skórę za pomocą cienkich igieł. Lipoliza jest prawie bezbolesna, choć zdarza się, że po zabiegu skóra jest czerwona i opuchnięta. Ostrzykiwanie powtarza się maksymalnie 5 razy w odstępach co kilka tygodni, by uzyskać pożądane rezultaty.