- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 1317
- Dodano: 2022-01-27 / 17:53
- Komentarzy: 1
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 roku
Tylko w 2021 roku policja otrzymała od mieszkańców Opolszczyzny blisko 8900 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci - dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje cały czas, także w czasie stanu epidemii. Można na niej zaznaczyć między innymi miejsca gdzie kierujący poruszają się z nadmierną prędkością czy też nieprawidłowo parkują. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki na naszej aplikacji.
Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.
Przez cały 2021 rok, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy blisko 8900 zgłoszeń. Blisko 3900 policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Jeżeli chodzi o Opolszczyznę, to nasza aplikacja najbardziej popularna jest w Opolu, powiecie oleskim, nyskim i kędzierzyńsko-kozielskim.
Przypomnieć należy, że choć KMZB rozwiązuje wiele lokalnych problemów, to w przypadku zdarzeń wymagających natychmiastowej reakcji ze strony Policji lub innych służb ratunkowych, konieczne jest powiadomienie ich z wykorzystaniem telefonu alarmowego 112.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
SekO: Napisał postów [965], status [stały bywalec]
Dlaczego nie wspomniano o tym, że na Ozimskiej i Witosa jest sporo zgłoszeń dotyczących nocnych wyścigów? Policja to traktuje jako przekraczanie prędkości? Nie widzę, żeby na to reagowali. Przynajmniej słyszę co noc, że problem nadal występuje.