• Autor: Dżacheć
    • Wyświetleń: 1317
    • Dodano: 2022-01-27 / 17:53
    • Komentarzy: 1

    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2021 roku

    (Fot. KWP Opole)

    Tylko w 2021 roku policja otrzymała od mieszkańców Opolszczyzny blisko 8900 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci - dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje cały czas, także w czasie stanu epidemii. Można na niej zaznaczyć między innymi miejsca gdzie kierujący poruszają się z nadmierną prędkością czy też nieprawidłowo parkują. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki na naszej aplikacji.

    Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.

    Przez cały 2021 rok, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy blisko 8900 zgłoszeń. Blisko 3900 policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Jeżeli chodzi o Opolszczyznę, to nasza aplikacja najbardziej popularna jest w Opolu, powiecie oleskim, nyskim i kędzierzyńsko-kozielskim.

    Przypomnieć należy, że choć KMZB rozwiązuje wiele lokalnych problemów, to w przypadku zdarzeń wymagających natychmiastowej reakcji ze strony Policji lub innych służb ratunkowych, konieczne jest powiadomienie ich z wykorzystaniem telefonu alarmowego 112.

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2022-01-28 11:18:58 [80.253.213.*] id:1631694  
    SekO: Napisał postów [965], status [stały bywalec] Reputacja
    Dlaczego nie wspomniano o tym, że na Ozimskiej i Witosa jest sporo zgłoszeń dotyczących nocnych wyścigów? Policja to traktuje jako przekraczanie prędkości? Nie widzę, żeby na to reagowali. Przynajmniej słyszę co noc, że problem nadal występuje.

    Nick:
    Treść: