- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 5996
- Dodano: 2022-02-15 / 07:13
- Komentarzy: 6
Policja szuka "nożownika" z Chabrów. Przebił kilkadziesiąt opon
Opolska policja odnotowała ponad 20 interwencji na osiedlu Chabry. Mieszkańcy od 2 miesięcy borykają się z przykrym aktem wandalizmu. Ktoś celowo i nagminnie przebija opony w zaparkowanych samochodach ostrym narzędziem.
Mieszkańcy Chabrów mają już dość. Niektórzy straty w postaci przebitych opon w samochodzie ponieśli nawet kilkukrotnie. Sprawca tych wykroczeń nie ma jednoznacznego schematu działania. Przebija opony w samochodach zaparkowanych na osiedlu jakby dla zabawy.
Do naszej redakcji napisała jedna z mieszkanek Chabrów, która z problemem zwróciła się najpierw do Spółdzielni Przyszłość. Spółdzielnia sprawę zna, bo takie zgłoszenia odbiera niemal codziennie, a sprawcy do tej pory nie udało się złapać na gorącym uczynku.
- Spółdzielnia Przyszłość Chabry mówi, że maja zgłoszenia od grudnia dzień w dzień. Sąsiadka już 3 opony wymieniała. Od grudnia już chyba od 5 sąsiadek słyszałam że no stop to samo. Ktoś przebija ostrym długim narzędziem z boku koła w ten sposób, że powietrze schodzi powoli. Sprawca zdaje sobie sprawę, że parking jest bez kamer. Jedyna która jest to ta na placu zabaw. W tej sprawie kontaktowałam się również z naszym dzielnicowym. On również potwierdził, że tych zgłoszeń jest dużo, a dotyczą one albo przebitych opon, albo kradzieży kół.
O sprawę zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Opolu, która potwierdza, że w systemie jest ponad 20 zgłoszeń dotyczących procederu przebijania opon na osiedlu Chabry. Większość dotyczy lutego, ale są też interwencje ze stycznia czy grudnia.
- Osiedle Chabry zostało objęte stałą kontrolą policji, szczególnie w godzinach nocnych. Wystąpiliśmy także do Straży Miejskiej o objęcie monitoringiem tego terenu z uwagi na ciąg zdarzeń o takim samym charakterze. Większość tych zdarzeń to czyny na wykroczenie, ale nie sprawia to, że działania są mniej intensywne lub mają mniejszą wagę. Jak zdołaliśmy ustalić, do zdarzeń dochodzi w większości w porze nocnej. Ujawnienia tych uszkodzeń wychodzą z reguły rano, kiedy mieszkańcy wychodzą z domu i chcą jechać do szkoły, pracy - mówi asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Bodziulla: Napisał postów [2074], status [Szycha]
Z jednej strony nie dziwię się, ale, ale jeżeli ma to jakieś uzasadnienie (z tym, że nie do końca). Na każdym osiedlu są dylematy z osobami, które trzymają samochody po kilka lat, prośby nie pomagają. Tematyka jest bardzo skomplikowana, przykład w moim przypadku gość zapomniał ręcznego, samochód blokował ogólny ruch i mi wyjazd. Policja przyjechała, spisała i pojechała. W praktyce zero reakcji ruch był nadal utrudniony, wypchaliśmy samochód, abym mógł wyjechać i tak został na środku nadal przeszkadzając ( rada Policjantów wypchać samochód, wyjechać, zaparkować na miejscu na którym ja stałem), tak to wygląda i nie dziwię się, że niektórzy mają dość, bo prośbą nie można się posłużyć a Policjanci leją na to, bo to jest za trudne i nie można zarobić (przyczynić się do swojej premii).