- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 35045
- Dodano: 2022-04-21 / 16:56
- Komentarzy: 32
Pijana mama przyjechała po dziecko do szkoły. Zatrzymali ją świadkowie
Obywatelskie zatrzymanie miało miejsce na parkingu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Mieszkankę Opola jadącą zygzakiem zauważyli świadkowie. Urzędniczka przyjechała po dziecko do szkoły, a ledwo stała na nogach.
W czwartek 21 kwietnia przed godziną 16.00 świadkowie zauważyli samochód osobowy marki Seat, który poruszał się "zygzakiem" po drodze. Za jego kierownicą siedziała kobieta w średnim wieku. Kiedy samochód wjechał na szkolny parking przy ulicy 1-Maja w Opolu, dwoje świadków zablokowało wyjazd podejrzanie wyglądającej kobiecie i wezwało policję.
Tłumaczyła, że przyjechała odebrać dziecko ze szkoły, a w rozmowie ze świadkami utrzymywała, że nie jest pod wpływem alkoholu. Próbowała też odjechać z miejsca zdarzenia.
Później, tłumaczyła że jest wysokiej rangi urzędnikiem i broniła się przed wezwaniem służb. - Ta pani jechała w taki sposób, że myśleliśmy, że chwila i kogoś pozabija. Próbowała też nam uciec, dlatego zastawiliśmy jej drogę ucieczki - mówią świadkowie, którzy zatrzymali kobietę.
W czasie oczekiwania na patrol policji kobieta poszła do szkoły i odebrała syna. Jak wróciła do samochodu, czekał już na nią patrol policji. - Kobieta wydmuchała prawie 2,5 promila - przekazał Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, podkom. Karol Brandys.
Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.
Kobieta ponadto będzie musiała się liczyć z konsekwencjami służbowymi.
0,5 promila - tej granicy stężenia alkoholu we krwi nie może przekroczyć polski kierowca, jeśli nie chce stwarzać poważnego zagrożenia na drodze, a także stracić prawa jazdy i potencjalnie podlegać karze więzienia. Nie da się jednoznacznie określić, jaką ilość i jakiego alkoholu spożyć musiała osoba, która w wydychanym powietrzu ma jego stężenie na poziomie blisko 2,5 promili. Na ostateczny wynik wpływ ma wiele czynników, od płci, wieku i wagi danej osoby, przez metabolizm, po zwyczaje jeśli chodzi o spożywanie alkoholu.
Zdjęcie (1/9)
(Fot. Dżacheć)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Polpha: Napisał postów [9641], status [VIP]
jak na 2,5p to zaparkowała prosto