- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 867
- Dodano: 2022-05-06 / 09:19
- Komentarzy: 0
Multimedialna pracownia dziennikarska powstaje na Uniwersytecie Opolskim
Multimedialna pracownia dziennikarska na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego zostanie doposażona w sprzęt, na zakup którego pieniądze przekazał urząd marszałkowski.
Nowoczesne komputery dla studentów i prowadzących zajęcia, pozwalające na profesjonalny montaż telewizyjny i radiowy, studyjne mikrofony, sprzęt do nagrań wideo, to część zakupów, które możliwe są dzięki pieniądzom, przekazanym Uniwersytetowi Opolskiemu przez zarząd województwa opolskiego. Umowę na przekazanie dotacji podpisali z władzami uczelni marszałkowie Andrzej Buła i Zbigniew Kubalańca.
150 tysięcy złotych to nie pierwsza pomoc finansowa samorządu, dzięki której opolska uczelnia ma szansę rozwijać się i stawać atrakcyjną dla studentów. Przypomnijmy, że samorząd regionu wsparł m.in. potężny projekt tzw. "prószkowskiej pomologii", polegający na stworzeniu Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Prószkowie pod Opolem. Pieniądze przekazano też na utworzenie kierunku lekarskiego, a następnie stypendia dla studentów medycyny. - Sam sprzęt nie rozwiązuje problemów i nie wprowadza w nowoczesny proces edukacyjny. Opolska uczelnia ma bardzo dobrą kadrę, która otrzymuje kolejne instrumenty, które pozwalają na prowadzenie zajęć na wysokim poziomie - mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.
Teraz władze regionu wsparły wyposażenie nowoczesnej pracowni multimedialnej, w której kształcą się m.in. przyszli dziennikarze i piarowcy. Nowe, kupione za pieniądze z budżetu województwa komputery zostaną wyposażone w nowoczesne programy, m.in. do montażu telewizyjnego. Studenci będą mieć do dyspozycji kamerę czy nowoczesne aparaty pozwalające nagrywać filmy w 4K.
Rektor uczelni, prof. Marek Masnyk zapowiada, że w pełni pracownia powinna zacząć działać z początkiem nowego roku akademickiego. - Kształcimy prawie 300 studentów na kierunkach dziennikarskim, komunikacji społecznej, public relations. Tutaj będą się uczyć warsztatu dziennikarskiego. Pracownia wypełni nasze potrzeby związane, z przygotowaniem do tego zawodu. Mamy już studio telewizyjne i radiowe. Teraz przyszedł czas na pracownię - mówi prof. Marek Masnyk. Dodajmy, że uczelnia wyremontowała na swój koszt pomieszczenia, gdzie będzie znajdować się pracownia.
Dr hab. Adam Drosik, prof. UO, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej, podkreśla, że wszystkie zakupy były omawiane ze studentami i pracownikami. - Będą pracować na takim sprzęcie, z którym spotkają się w przyszłości. Na uczelni mamy już Radio "Sygnały" i Telewizję "Seta". Zdobywamy nagrody i wyróżnienia. Pracownia pozwoli wejść studentom na wyższy poziom - mówi Adam Drosik.
Marszałek województwa dodaje, że w tym roku opolskie uczelnie otrzymają m.in. 90 tysięcy złotych w ramach tzw. małych grantów na organizację konferencji i pracę dydaktyczno-naukową. Nowej formuły ma się doczekać nagroda Professor Opoliensis, której zasady wkrótce zostaną wypracowane ze środowiskiem naukowym.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.