• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 1673
    • Dodano: 2022-06-05 / 11:05
    • Komentarzy: 0

    Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Opolskiej

    (Fot. Dżacheć)

    W ofercie Politechniki Opolskiej są studia typowo techniczne, inżynierskie, ale także ekonomiczne i z dziedziny nauk o zdrowiu. Zapraszamy na studia stacjonarne, niestacjonarne i podyplomowe. Rekrutacja już trwa.


    Bogatą ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej łączy przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. - Cały czas monitorujemy rynek pracy i dostosowujemy do niego ofertę kształcenia na naszej uczelni. Uruchamiamy nowe kierunki, specjalizacje, studia podyplomowe - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

    Jedną z nowości są studia pierwszego stopnia (studia inżynierskie): elektronika i systemy komputerowe.

    Elektronik o zainteresowaniach informatycznych to poszukiwany i ceniony specjalista. Pracę znajdzie wszędzie tam, gdzie produkuje się lub wykorzystuje nowoczesne urządzenia elektroniczne zintegrowane z systemami informatycznymi. Takich specjalistów poszukują przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny, komunikujący się przewodowo lub bezprzewodowo z zewnętrznymi systemami informatycznymi. W szczególności umiejętności absolwenta nowego kierunku wykorzystywane są w aplikacjach inteligentnych budynków, fabryk oraz miast, urządzeniach medycznych, branży samochodowej, automatyce oraz robotyce, a także wszędzie tam, gdzie występuje konieczność gromadzenia i przetwarzania danych. Ponadto, dzięki swoim umiejętnościom, będzie cenionym inżynierem podczas wdrażania technologii Internetu rzeczy, 5G, sztucznej inteligencji oraz rewolucji przemysłowej 4.0.

    W programie nauczania znajdują się m.in. zagadnienia dotyczące: budowy elementów i układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, techniki mikroprocesorowej, systemów wbudowanych, przemysłowych sterowników programowalnych, przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych, energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej oraz systemów przetwarzania i magazynowania energii elektrycznej, a także druku 3D oraz zagadnienia cyfrowego przetwarzania sygnałów, wykorzystanie baz danych stacjonarnych i chmurowych w systemach wbudowanych, programowanie urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą dedykowanego oprogramowania wbudowanego (firmwaeru) oraz systemów operacyjnych: Windows, Linux, a także systemów mobilnych i sztucznej inteligencji.

    - Politechnika Opolska to przede wszystkim nauki techniczne, jak np. informatyka, elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, inżynieria środowiska, logistyka, przemysłowe technologie informatyczne. Drugim filarem uczelni jest budownictwo i architektura, która zajęła trzecie miejsce w krajowym rankingu IARP TOP 10 2021 uczelni kształcących architektów. Ale politechnika kształci także w obszarze nauk społecznych, czyli ekonomii, zarządzaniu, administracji oraz w obszarze nauk o zdrowiu, tj. fizjoterapii, wychowaniu fizycznym a także z turystyki i rekreacji - wylicza prof. Marcin Lorenc. - Czekamy także na zgodę na otwarcie nowego kierunku - sport i bezpieczeństwo - który w kompleksowy sposób będzie przygotowywał kandydatów do służby w formacjach mundurowych - dodaje rektor.

    Oprócz tego, w ofercie uczelni są także studia podyplomowe, wśród których nowością jest kierunek: zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów. To oferta skierowana do osób, które mają zamiar pracować w dużych i średnich firmach. Zarządzanie strategiczne, marketingowe, kapitałem ludzkim, komunikacja interpersonalna, prawo cywilne i gospodarcze oraz trening kierowniczy - to tylko część przedmiotów nowego kierunku. Kolejne to m.in. zarządzanie projektami, produkcją czy finansami w przedsiębiorstwie.

    Na Politechnice Opolskiej działają prężnie koła naukowe, które pozwalają rozwijać pasje, na uczelni można rozwijać się także poprzez sport - to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.

    Uczelnia nie tylko dba o jakość kształcenia, ale także i o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie. To wszystko przynosi efekty.

    - Nasi absolwenci świetnie sobie radzą na rynku pracy. Niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej, Co warto podkreślić, to fakt, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów. Co ważne, ponad połowa z nich pracowała zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej - wylicza prof. Marcin Lorenc.
    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".