- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 1690
- Dodano: 2022-06-05 / 11:05
- Komentarzy: 0
Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Opolskiej
W ofercie Politechniki Opolskiej są studia typowo techniczne, inżynierskie, ale także ekonomiczne i z dziedziny nauk o zdrowiu. Zapraszamy na studia stacjonarne, niestacjonarne i podyplomowe. Rekrutacja już trwa.
Bogatą ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej łączy przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. - Cały czas monitorujemy rynek pracy i dostosowujemy do niego ofertę kształcenia na naszej uczelni. Uruchamiamy nowe kierunki, specjalizacje, studia podyplomowe - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
Jedną z nowości są studia pierwszego stopnia (studia inżynierskie): elektronika i systemy komputerowe.
Elektronik o zainteresowaniach informatycznych to poszukiwany i ceniony specjalista. Pracę znajdzie wszędzie tam, gdzie produkuje się lub wykorzystuje nowoczesne urządzenia elektroniczne zintegrowane z systemami informatycznymi. Takich specjalistów poszukują przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny, komunikujący się przewodowo lub bezprzewodowo z zewnętrznymi systemami informatycznymi. W szczególności umiejętności absolwenta nowego kierunku wykorzystywane są w aplikacjach inteligentnych budynków, fabryk oraz miast, urządzeniach medycznych, branży samochodowej, automatyce oraz robotyce, a także wszędzie tam, gdzie występuje konieczność gromadzenia i przetwarzania danych. Ponadto, dzięki swoim umiejętnościom, będzie cenionym inżynierem podczas wdrażania technologii Internetu rzeczy, 5G, sztucznej inteligencji oraz rewolucji przemysłowej 4.0.
W programie nauczania znajdują się m.in. zagadnienia dotyczące: budowy elementów i układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, techniki mikroprocesorowej, systemów wbudowanych, przemysłowych sterowników programowalnych, przewodowej i bezprzewodowej transmisji danych, energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej oraz systemów przetwarzania i magazynowania energii elektrycznej, a także druku 3D oraz zagadnienia cyfrowego przetwarzania sygnałów, wykorzystanie baz danych stacjonarnych i chmurowych w systemach wbudowanych, programowanie urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą dedykowanego oprogramowania wbudowanego (firmwaeru) oraz systemów operacyjnych: Windows, Linux, a także systemów mobilnych i sztucznej inteligencji.
- Politechnika Opolska to przede wszystkim nauki techniczne, jak np. informatyka, elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, inżynieria środowiska, logistyka, przemysłowe technologie informatyczne. Drugim filarem uczelni jest budownictwo i architektura, która zajęła trzecie miejsce w krajowym rankingu IARP TOP 10 2021 uczelni kształcących architektów. Ale politechnika kształci także w obszarze nauk społecznych, czyli ekonomii, zarządzaniu, administracji oraz w obszarze nauk o zdrowiu, tj. fizjoterapii, wychowaniu fizycznym a także z turystyki i rekreacji - wylicza prof. Marcin Lorenc. - Czekamy także na zgodę na otwarcie nowego kierunku - sport i bezpieczeństwo - który w kompleksowy sposób będzie przygotowywał kandydatów do służby w formacjach mundurowych - dodaje rektor.
Oprócz tego, w ofercie uczelni są także studia podyplomowe, wśród których nowością jest kierunek: zarządzanie w przedsiębiorstwie dla inżynierów. To oferta skierowana do osób, które mają zamiar pracować w dużych i średnich firmach. Zarządzanie strategiczne, marketingowe, kapitałem ludzkim, komunikacja interpersonalna, prawo cywilne i gospodarcze oraz trening kierowniczy - to tylko część przedmiotów nowego kierunku. Kolejne to m.in. zarządzanie projektami, produkcją czy finansami w przedsiębiorstwie.
Na Politechnice Opolskiej działają prężnie koła naukowe, które pozwalają rozwijać pasje, na uczelni można rozwijać się także poprzez sport - to właśnie reprezentantem naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest Dawid Tomala, który w zeszłym roku zdobył złoto w chodzie sportowym na olimpiadzie w Tokio. Politechnika oferuje także międzynarodowe doświadczenia do zdobycia podczas wyjazdów w programie Erasmus+ oraz naukę języka chińskiego, którego znajomość może być dodatkowym atutem w CV.
Uczelnia nie tylko dba o jakość kształcenia, ale także i o warunki. Stawki stypendiów na Politechnice Opolskiej są jedne z najwyższych w kraju, opłaty za akademiki konkurencyjne, uczelnia inwestuje również w kolejne laboratoria i pracownie. To wszystko przynosi efekty.
- Nasi absolwenci świetnie sobie radzą na rynku pracy. Niemal 90% absolwentów jest zatrudnionych lub prowadzi działalność gospodarczą, ponad 70% osób wykonuje pracę zgodną z wykształceniem zdobytym na Politechnice Opolskiej, Co warto podkreślić, to fakt, że więcej niż 80% studentów podejmuje swoją pierwszą pracę jeszcze w trakcie studiów. Co ważne, ponad połowa z nich pracowała zgodnie z wykształceniem zdobywanym na Politechnice Opolskiej - wylicza prof. Marcin Lorenc.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.