• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 1196
    • Dodano: 2022-07-09 / 16:42
    • Komentarzy: 0

    Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy rusza z projektem "Równi na rynku pracy"

    (Fot. Dżacheć)

    Z badań przeprowadzonych przez Ośrodek Badań nad Migracjami wynika, że 31% uchodźców, którzy przybyli do Polski, planuje pozostać w naszym kraju na dłużej. Aż 63% osób jest zainteresowanych podjęciem prac.


    "Równi na rynku pracy", to projekt, który realizowany może być w ramach konkursu "Razem Możemy Więcej". Konkurs rozstrzygnięty został końcem maja 2022r. Opolska Komenda Wojewódzka jako jedyna jednostka budżetowa działająca na rzecz rynku pracy w województwie opolskim otrzymała rekomendacje Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej by realizować projekt, który skierowany jest do obywateli Ukrainy, w szczególności uchodźców wojennych.

    - Celem projektu jest poprawa sytuacji uchodźców przebywających na terenie województwa opolskiego, w szczególności kobiet poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. Proponujemy kilka form wsparcia. Będą to formy aktywizacji doradczej. Po pierwsze rozmowa, po drugie wsparcie przez pośrednika pracy. Będzie także 64-godzinny kurs języka polskiego dla tych osób. Proponujemy również 3-miesięczny staż zawodowy u pracodawców, który będziemy opłacać - mówi Justyna Soppa, komendant wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy.

    Finansowanie w projekcie to środki i rezerwy Funduszu Pracy przekazane przez MRiPS na realizację konkursu "Razem Możemy Więcej - Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 - 2023" w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 - 2025.

    Grupa docelowa projektu: 110 cudzoziemców w wieku powyżej 18 roku życia, legalnie przebywających w Polsce w szczególności kobiety, wymagający wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z ewakuowaniem z obszarów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie.

    Cel projektu: Poprawa sytuacji 110 uchodźców przebywających na terenie województwa opolskiego, w szczególności kobiet, poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej, a także integracji ze środowiskiem pracy oraz zdolności do zatrudnienia w okresie trwania projektu.

    Rekrutacja do projektu potrwa do końca lipca i jest prowadzona w 9 miastach: Opolu, Brzegu, Głubczycach, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Namysłowie, Nysie, Oleśnie i Prudniku. Chętni mogą kontaktować się z Opolską Wojewódzką Komendą OHP telefonicznie lub mailowo.

    Projekt jest finansowany z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W naszym regionie na ten cel przeznaczono ponad 830 tysięcy złotych
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".