- Autor: BKamiński
- Wyświetleń: 6450
- Dodano: 2022-09-02 / 02:02
- Komentarzy: 0
Odra i Start odpadają z Pucharu Polski
W obu przypadkach lepsze okazały się być drużyny z Ekstraklasy.
To już koniec przygody ekip z Opolszczyzny w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2022/2023. Zarówno Start Jełowa, jak i Odra Opole musiały uznać wyższość swoich ekstraklasowych rywali.
Oba spotkania zostały rozegrane przy Oleskiej, jednakże w odstępie dwóch dni. Jako pierwsi wybiegli na boisko gracze z Jełowy, którzy rywalizowali z Zagłębiem Lubin. Niestety już, po 45 minutach nie było złudzeń - po dublecie Filipa Starzyńskiego oraz bramkach Aleksa Ławniczaka i Mateusza Bartolewskiego, Start przegrywał 0:4 i tymże wynikiem zakończył się mecz.
Zdecydowanie więcej emocji było w spotkaniu Odry z Jagiellonią, z która Opolanie mieli rachunki do wyrównania po porażce w tych samych rozgrywkach 3 lata temu, gdy przegrali 0:2 po dublecie Patryka Klimali. Niestety, ta sztuka również się nie udała i w tej edycji - choć do szczęścia było blisko, gdyż optycznie to Opolanie tworzyli więcej sytuacji, lecz problemem była skuteczność. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, w dogrywce w 96 minucie celnie z rzutu wolnego uderzył zawodnik gości Maciej Bortniczuk i to on zapewnił Jagielloni 1/16 Pucharu Polski.
Zdjęcie (1/42)
(Fot. Dżacheć)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.