- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 2083
- Dodano: 2022-10-06 / 09:54
- Komentarzy: 0
Oddział Chirurgii USK rozszerzy się o zabiegi onkologiczne
Pacjenci z problemami onkologicznymi będą już za niedługo mogli być operowani na odnowionym oddziale chirurgii w opolskim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Skompletowano kadrę, a szpital czeka na nowy sprzęt i odnowienie oddziału.
Pacjenci cierpiący na problemy onkologiczne już wkrótce będą mogli być operowani w Opolu. Uniwersytecki Szpital Kliniczny początkowo będzie przeprowadzał operacje wśród chorujących na raka jelita grubego, żołądka, a w późniejszym czasie przypadki bardziej skomplikowane.
- W ramach rozwoju chirurgii ogólnej opolskiego USK podjęto decyzję, że w ramach Centrum Onkologii istnieje ogromna potrzeba rozwoju onkologii uniwersyteckiej. Podjęliśmy więc działania mające na celu otwarcie i rozpoczęcie leczenia chorych chirurgicznych z chorobami onkologicznymi. Dotyczy to przede wszystkim schorzeń jamy brzusznej. Działania mają na celu rozpoczęcie operowania tych chorych. Proces jednak jest długi, musimy odnowić oddział, a poza tym musimy uzupełnić sprzęt - słyszymy.
- Myśl rozwoju chirurgii onkologicznej nie byłaby możliwa bez współpracy z dolnośląskim centrum onkologicznym i współpracy z chirurgami tego szpitala. Dzisiejszy dzień zaplanowaliśmy na przedstawienie jak ma wyglądać rozwój tego oddziału, jakie są jego potrzeby. Osobą odpowiedzialną za rozwój jest dr Małgorzata Ziółkowska.
- Nie ukrywam, że będziemy się skupiać przede wszystkim na leczeniu mało inwazyjnym pacjentów onkologicznych. Chodzi o laparoskopię. Nasz cel jest taki, by laparoskopię rozwijać w chirurgii onkologicznej. Będziemy planować operacje pacjentów borykających się z nowotworem jelita grubego. Chcemy rozszerzyć to też na nowotwory żołądka, jamy brzusznej, a w przyszłości rozszerzać naszą działalność. Mniejsze dziury w brzuchu to mniejszy uraz dla pacjenta, który pozwala do szybszego powrotu do zdrowia. Chirurgia jest tylko jednym z elementów leczenia, często tych pacjentów czeka chemioterapia czy radioterapia, do których pacjent musi być w pełni zdrowy - mówi dr Ziółkowska.
Lekarze mają nadzieję rozpocząć zabiegi w przyszłym roku.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.