- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 6443
- Dodano: 2022-10-06 / 13:18
- Komentarzy: 3
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej
Studenci, którzy wybrali Politechnikę Opolską uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego.
W czwartek 6 października uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej. To 57. inauguracja roku akademickiego na Politechnice, a po raz 4. rozpoczęcie nowego roku zainaugurował rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc.
W roku ubiegłym, mimo trwającej pandemii naukowcy Politechniki Opolskiej byli cytowani na całym świecie ponad 11 tysięcy razy. To niemal dwa razy więcej niż w roku 2020. W 2021 roku złożono ponad 50 projektów dotyczących powstania zespołów badawczych. Po raz pierwszy też pracą na Politechnice Opolskiej zainteresowali się zagraniczni naukowcy (profesorzy z Czech, Indii i Chin).
- Rok akademicki zawsze niesie nowe wyzwania i ciekawe perspektywy. Przyszło nam żyć w trudnych czasach, nie dlatego, że brakuje węgla, ale dlatego, że nauka nie ma takiego miejsca, jakie powinno mieć w państwowej perspektywie. Nauka wyższa, nauczyciele wchodzący do zawodu z minimalną pensją. Fantastycznie, że mamy rok kopernikański, ale Kopernik był 5 wieków temu. Postawmy na nowe postacie polskiej nauki, pokażmy, że one są i dajmy im szansę się rozwijać. Nie bójmy się wiatraków, energii odnawialnej. Kryzys energetyczny ma swoje źródło, dlatego ja dziękuję, że Politechnika tak pięknie się rozwija i idzie do przodu - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.
- Cieszę się, ze możemy się tu spotkać. Realnie, bo ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do innej rzeczywistości. Wy, studenci na pewno wolicie bezpośredni kontakt z wykładowcami. Dzięki wytężonej pracy naukowców udało się zdobyć wiedzę i możliwości do uporania się z wirusem. Możemy się dzięki temu spotykać dziś w sposób bezpośredni - mówi wicewojewoda Tomasz Witkowski. Wicewojewoda zaznaczył konkurencyjność uczelni na rynku europejskim.
- Politechnika Opolska to gwarant znalezienia zatrudnienia. Prace naukowe i badania naukowe, dzięki takim uczelniom jak Politechnika Opolska są prowadzone w konkretnych tematach. Są wdrażane w konkretnych firmach, co udoskonala produkt i prowadzi do przewagi konkurencyjnej. Jestem przekonany, że uczelnia znajdzie rozwiązanie na kryzys energetyczny, który nas dotknął - mówi.
Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego rozpoczęła od gratulacji. - Gratuluję historycznego wyniku ewaluacji, to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie. To ważne, że jesteście uczelnią, która nie tylko rozwija umysły, ale też poszerza horyzonty. Uczelnia wykorzystuje w praktyce efekty swoich badań. Dziękuję za nauczanie na światowym poziomie - mówiła wicemarszałek.
Zdjęcie (1/30)
(Fot. Dżacheć)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Szubrawca: Napisał postów [422], status [maniak]
o i nawet areczek, fejskubokow-betonowy prezydnet się pojawił