• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 4109
    • Dodano: 2022-10-12 / 12:09
    • Komentarzy: 0

    Praca trudna, odpowiedzialna i bardzo potrzebna. Ratownicy Medyczni mają swoje święto

    W 2022 roku Dzień Ratownictwa Medycznego przypada na 13 października (czwartek). Dzień Ratownictwa Medycznego został ustanowiony przez Ustawę z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

    Celem Dnia Ratownictwa Medycznego jest przede wszystkim podkreślenie szczególnej roli ratowników medycznych oraz podziękowanie wszystkim osobom, które każdego dnia biorą udział w ratowaniu życia ludzkiego.

    Najmłodsi mieszkańcy Opolszczyzny zapoznawali się z trudnym i odpowiedzialnym zawodem jakim jest zawód Ratownika Medycznego. - Chce serdecznie podziękować osobom zatrudnionym w dyspozytorni, Zespołom Ratownictwa Medycznego, konsultantom i lekarzom koordynującym te działania. Ratownictwo Medyczne niesie pomoc w zdarzeniach nagłych. Istotnym jet by ich przygotowanie zarówno psychologiczne, jak i zawodowe było profesjonalne i tacy są tutaj ludzie - mówi wicewojewoda opolski, Tomasz Witkowski.

    Województwo Opolskie jako jedno z pierwszych w kraju zorganizowało w taki sposób system ratownictwa medycznego, że objęto zasięgiem całe województwo. - Jest bardzo dobra współpraca z dyrektorem, staramy się wspólnie realizować cele, wymieniać doświadczenia. Dzisiejsza akcja skierowana do najmłodszych mieszkańców ma za zadanie uświadamiać od najmłodszych lat, jak zachować się i reagować w trudnych sytuacjach - słyszymy.

    - Świadomość wcześnie przekazana młodym ludziom później szybko procentuje. Obejmując urząd wicewojewody miałem okazję podziękować małej dziewczynce, która dzięki wzorowej reakcji i współpracy z dyspozytorem uratowała swojej mamie życie. To pokazuje, jak ważne jest ćwiczenie takich zachowań wśród najmłodszych. Dzieciaki mają po dzisiejszym spotkaniu świadomość kolejności działań zaraz po wykręceniu numeru alarmowego - mówi Witkowski.

    - To święto wszystkich zaangażowanych w ratowanie życie ludzkie. Dziękuję wszystkim ludziom zaangażowanym w tę pracę - mówił Jarosław Kostyła, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

    Ponad 30 procent zgłoszeń to zgłoszenia niezasadne, niezwiązane z ratownictwem. Ratownicy apelowali także, by nie blokować numeru ratunkowego w przypadkach, które nie stanowią zagrożenia życia.

    Zdjęcie (1/18)

    (Fot. Dżacheć)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".