• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 4090
    • Dodano: 2022-10-25 / 13:37
    • Komentarzy: 0

    60 laureatów "Prymusa Opolszczyzny". Wręczono nagrody

    Nauczyciele, uczniowie, ludzie edukacji, otrzymali nagrody Marszałka Województwa Opolskiego. Znamy również tych, którzy zostali wyróżnieni tytułem "Prymus Opolszczyzny" w trakcie Regionalnego Święta Edukacji.

    Uroczystość wręczenia nagród edukacyjnych marszałka województwa opolskiego odbyła się tradycyjnie podczas Regionalnego Święta Edukacji w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tytułem Prymusa Opolszczyzny w dwóch kategoriach - wiedza i sztuka - wyróżniono łącznie60 laureatów.

    Nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymało 13 nauczycieli. Zarząd województwa przyznał nagrody także nauczycielom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie. Nagrodzeni nauczyciele to: Grażyna Lechki - nauczycielka w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu; Sonia Kopa - nauczycielka w Zespole Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku; Iwona Kowalska - nauczycielka- bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu, wchodzącej w skład Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu oraz Sabina Mientus - nauczycielka w Zespole Placówek Specjalnych przy Zakładach Opieki Zdrowotnej w Opolu.

    Nagrodę specjalną marszałka województwa opolskiego Prymus Opolszczyzny w kategorii "wiedza 2022" otrzymali: Kacper Domagała z Zespołu Szkół w Wołczynie oraz Piotr Zatwarnicki z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu. Jak podkreśla nagrodzony Piotr Zatwarnicki, jego ulubionym przedmiotem w szkole jest geografia. Natomiast sposobem na to, żeby nauka była przyjemnością, a nie przymusem, jest odnalezienie w niej pasji. - Interesuję się również informatyką, historią, lubię podróżować. Bardzo się fascynuję zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą geografią. Zawsze byłem ciekaw świata. Od dziecka w moim pokoju wiszą mapy. Jestem laureatem pierwszego miejsca w olimpiadzie geograficznej, a na zawodach międzynarodowych otrzymałem srebrny medal - mówi laureat.

    Wśród Prymusów Opolszczyzny znalazł się Piotr Zalewski z Olesna, który lubi przedmioty ścisłe. - W przyszłości chciałbym być strażakiem zawodowym. Biorę udział w olimpiadach wiedzy pożarniczej i zdobywam tam nagrody - mówi. Uzdolnieniami muzycznymi może się pochwalić Anna Trytko z Nysy. - Moje największe osiągnięcia związane są z śpiewaniem. Zajęłam pierwsze miejsce w konkursie piosenki Czesława Niemena. Gram również na fortepianie. Ukończyłam pierwszy stopień szkoły muzycznej. Największą moją pasją jest muzyka - mówi.

    Kacper Lubiewski bardzo lubi nauki społeczne. - Jestem laureatem olimpiady przedmiotowej oraz olimpiady z języka polskiego. Te olimpiady były taką przestrzenią do eksperymentowania z wiedzą. Nigdy nie zmuszam się do nauki. Biorąc w olimpiadach szukam rzeczy, które mnie interesują - mówi ten laureat.

    Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, podkreśla, że podczas święta edukacji jest zawsze bardzo dużo dobrej energii, ambicji i dobrej troski. - Spotkali się tutaj wszyscy, którzy starają się, aby edukacja była zawsze na najwyższym poziomie. Te osoby mają wiele pasji i zaangażowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice. Pomiędzy wszystkimi partnerami w edukacji jest szczery szacunek. W naszych szkołach każdy czuje się dobrze - mówi marszałek.

    Wśród nagrodzonych edukatorów znalazła się Agnieszka Królikowska, menedżer ds. zasobów edukacyjnych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Została nagrodzona za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji. Na co dzień zajmuje się między innymi Akademią Bystrzaków, czyli programem przybliżania nauki i jej odkryć najmłodszym. - Jestem z zawodu nauczycielem, ale pracuję w placówce, która pokazuje, że nauczanie może mieć różne oblicza. Nigdy nie pracowałam w szkole. Prowadzę z edukatorami zajęcia, które inspirują. Wykuwamy talenty, a nie regułki - podkreśla Agnieszka Królikowska.

    Nagrodzona nauczycielka Lidia Szpak uczy w szkole w Branicach - Chodzi o to, żeby uczyć i wychowywać. Pracuję czwartą dekadę i mam porównanie, jak było kiedyś. Teraz mamy młodzież bardziej wymagającą - mówi laureatka nagrody marszałka.

    Zdjęcie (1/7)

    (Fot. UMWO)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".