- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 3168
- Dodano: 2022-11-07 / 14:38
- Komentarzy: 2
Trwają pierwsze w Polsce Targi Dostępności. Wydarzenie do jutra w Opolu
To jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce w całości poświęcona dostępności w wielu obszarach. Targi pokazują różne wymiary dostępności. Zgromadziły wystawców oferujących udogodnienia architektoniczne, cyfrowe oraz informacyjno-komunikacyjne.
Targi dają możliwość bezpośredniego podsumowania tego, co w obszarze dostępności już udało się osiągnąć. To również miejsce dyskusji nad nowymi rozwiązaniami i wyzwaniami.
Kilkudziesięciu wystawców, 2 dni pełne interesujących wydarzeń, prezentacji najnowszej oferty produktowej i technologicznej oraz wiedzy z zakresu dostępności. Wykorzystując okazję - targi są również miejscem dyskusji (panele dyskusyjne) nad nowymi rozwiązaniami i wyzwaniami stojącymi przed nami w różnych obszarach dostępności.
- Przestrzeń kreujemy wspólnie. Potrzeba jest by przestrzeń dostępna dla wszystkich została wypełniona w całości. U każdego przychodzi taki moment, że potrzebuję wsparcia. Targi są dowodem na to, że mamy nie tylko firmy i instytucje likwidujące te bariery, ale też są na to pieniądze. Pomaganie jest ważne, ale przechodzimy do procesu likwidowania barier. On rozpoczął się kilka lat temu i cały czas się toczy. Każdy człowiek to potencjał - mówi Agnieszka Ścigaj, minister do spraw integracji społecznej.
Małgorzata Jarosińska Jedynak z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej podkreśla, że cieszy się, że Targi Dostępności po wielu miesiącach mogą w końcu się odbyć. - Dziś cieszę się jak dziecko, ponieważ rządowy program "Dostępność Plus" w swoich zapisach wskazywał konieczność odbywania się targów dostępności. Pandemia Covid pokrzyżowała nam plany, ale dziś po raz pierwszy możemy się spotkać tutaj, wymienić się doświadczeniami. Jak będziemy tworzyć nasza przestrzeń zależy tylko i wyłącznie od nas samych - słyszymy.
- Dostępność to równe dla wszystkich prawo do udziału w życiu społecznym, zawodowym i publicznym. Aby miało ono szansę stać się rzeczywistym, konieczne jest dostosowanie infrastruktury, przestrzeni publicznej oraz dóbr, produktów i usług do potrzeb wszystkich obywateli - mówi Jarosińska-Jedynak.
Program Dostępność Plus to pierwsze i kompleksowe ujęcie tematyki dostępności w Polsce. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. Koncentrujemy się na dostosowaniu przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli.
Wartość inwestycji przyczyniających się do realizacji Programu wyniesie około 23 miliardy złotych w latach 2018-2025. Źródłami finansowania są fundusze europejskie oraz publiczne środki krajowe (budżet państwa, środki jednostek samorządu terytorialnego, środki PFRON).
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Peugeot406: Napisał postów [1036], status [stały bywalec]
Z uwagi na ogromne zainteresowanie, Targi przeniesiono do Stegu Areny. Będą warsztaty wychodzenia z wanny?