60. rocznica Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki potrzebuje specjalnego akcentu. Dlatego w Opolu szykuje się wiele akcji towarzyszących festiwalowi. Miasto nie ujawnia jednak wszystkich niespodzianek przygotowanych na czerwiec 2023.
Jubileuszowa edycja KFPP potrwa od 9 do 11 czerwca w Amfiteatrze. Święto piosenki potrwa jednak o wiele dłużej. Przygotowano szereg atrakcji.
- Zaczynamy już Dniami Opola, ale karty odsłonimy podczas osobnych konferencji. Wiadomo jednak, że już Dni Opola przebiegną pod hasłem jubileuszu festiwalowego. Czeka nas ciekawy projekt związany z Republiką czy Agnieszki Osieckiej. Przygotowaliśmy też wiele wystaw, chcemy pokazywać historię festiwalu na obrazach i zdjęciach. Takie wystawy pojawią się m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Już podczas festiwalu pojawi się wystawa plenerowa w okolicach amfiteatru, a w niej znajdziemy zdjęcia wcześniej niepublikowane - mówi Magdalena Matyjaszek z Wydziału Promocji Miasta Opola.
Tradycyjnie w czerwcu pomalowany zostanie Zielony Mostek, jednak projektu jeszcze miasto nie ujawnia. Wiele wydarzeń związanych z czasem okołofestiwalowym będzie realizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki.
- Muzeum Polskiej Piosenki zacznie obchodzić jubileusz już w maju, ponieważ pierwsza wystawa czasowa zostanie otwarta jeszcze w maju. Będziemy na niej eksponować kostiumy i pamiątki dotychczasowych festiwalu. Od 16 do 17 maja odbędzie się w muzeum konferencja naukowa dotycząca KFPP. Udział w niej wezmą naukowcy z całej Polski. Na początku czerwca przed ratuszem stanie wystawa plenerowa pokazująca publiczność ze wszystkich edycji festiwalu. Tradycyjnie zaprosić możemy już na kawiarenki z gwiazdami, które w tym roku odbędą się po raz 9. Wśród niespodzianek pojawi się też katalog ze zdjęciami z minionych 60 lat - słyszymy.
- Program wydarzeń będzie bardzo bogaty. Chcemy jednak zostawić nieco niespodzianek na później. Mogę zdradzić, że opolską Aleje Gwiazd zasilą nowe gwiazdy, a pierwsze odsłonięcia odbędą się już w trakcie Dni Opola. Duże zainteresowanie ma też nasz konkurs na mural Zbigniewa Wodeckiego. Wpłynęło kilkadziesiąt prac, a po wyłonieniu zwycięzcy, mural powstanie na Placu Sebastiana, a jego oficjalne odsłonięcie odbędzie się w trakcie festiwalu - mówi Łukasz Śmierciak.
W planie jest tez organizacja wycieczek po Opolu śladem festiwalu. Podczas koncertów nie zabraknie transmisji festiwalu na opolskim rynku, konkursów i wielu innych atrakcji, o której miasto będzie informować na bieżąco.
reklama
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.