26 kwietnia 2023 roku odbędzie się debata w Sejmie, na którą zaproszono Polski Związek Logopedów oraz środowisko logopedów reprezentujące inne podmioty zaangażowane od dłuższego czasu w pozyskanie sojuszników do wsparcia inicjatywy w procedowaniu odrębnej ustawy dla zawodu logopedy.Chcemy, aby odrębna ustawa brała pod uwagę interdyscyplinarność naszego zawodu - mówi neurologopedą Anna Dawidowicz-Wlosz. Po zmianach wymagane jest założenie podmiotu leczniczego. Oznacza to zupełnie inne wymogi lokalowe osobne toalety dla pacjentów i pracowników, dostosowanie gabinetu do osób niepełnosprawnych - dodaej Anna Dawidowicz-Wlosz.
Ponad połowa prywatnych gabinetów logopedycznych może zniknąć z rynku z powodu nowych regulacji prawnych. Rząd przyjął projekt ustawy o niektórych zawodach medycznych, regulującej warunki i zasady wykonywania 17 zawodów medycznych. Dotyczy to m.in. logopedów, dietetyków i opiekunów medycznych. Logopedzi oprotestowali nowe rozwiązania prawne, które ich zdaniem w znaczny sposób utrudnią pacjentom korzystanie z terapii. Stracą przede wszystkim na tym nasi pacjenci, którzy nie będą mieli dostępu do logopedów - mówi Neurologopeda Anna Dawidwowicz-Wlosz.
Dziś w Drugiej Kawie będziemy rozmawiać z neurologopedą o proteście logopedów dotyczącym projektu ustawy o zawodach medycznych.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.