Minister Edukacji i nauki Polski Przemysław Czarnek zapowiedział w sejmie 13 kwietnia, że po wyborach zlikwiduje kartę nauczyciela. "Chcemy zlikwidować Kartę Nauczyciela i mamy to w swoim programie, i będzie to robione zaraz na jesieni tego roku (...) Karta nauczyciela musi być zlikwidowana" - powiedział Czarnek.Przeciwko tej zapowiedzi zaprotestował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Karta Nauczyciela jest taką swoistą konstytucją, a inaczej można powiedzieć że jest to układ zbiorowy pracy - mówi Anna Barucha prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Opolu. Jest to bardzo istotny dokument, który pozwala na uregulowanie zasad pracy w oświacie - dodaje Anna Barucha prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Opolu
Ustawa Karta Nauczyciela reguluje prawa i obowiązki nauczycieli i nauczycielek zatrudnionych w publicznych samorządowych szkołach, przedszkolach i placówkach. Karta wyrównuje szanse edukacyjne: wszędzie - niezależnie od położenia i zamożności samorządu - nauczyciele muszą spełniać te same wymagania. Ministerstwo nie chce dyskutować z przedstawicielami ZNP na temat nowych zmian, tylko chce zaprowadzić swoje rozporządzenia - mówi Anna Barucha.
Dziś w programie Druga Kawa o planach zlikwidowania Karty Nauczyciela rozmawialiśmy z Anną Baruchą prezesem oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Opolu.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.