Medycyna nuklearna jest samodzielną dziedziną medycyny wykorzystującą w diagnostyce i leczeniu promieniowanie jonizujące emitowane przez radioizotopy. Jej rozwój opiera się na osiągnięciach z zakresu fizyki, chemii, biologii. Medycyna nuklearna w Polsce ma się dobrze, rozwija się prężnie, ale jest to nadal specjalizacja niszowa ponieważ medyków nuklearnych w Polsce jest około 200 - mówi dr n. med. Aleksander Skoczylas - specjalista w zakresie medycyny nuklearnej.
My jako ośrodek w Opolu posiadamy zgodę na prowadzenie specjalizacji i czekamy na chętnych, którzy dołączą do naszego zespołu dodaje dr. n. med. Aleksander Skoczylas.
Dzięki pracy z katedry Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Wojewódzkiego dwie prace zostały zakwalifikowane do prezentacji podczas 105 spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Kilka lat wcześniej pomyślałem, że dobrze byłoby pokazać się na rynku naszej dziedziny nuklearnej m.in. z uwagi na to, że nasz ośrodek świętuje 50-lecie - zauważa dr n. med. Aleksander Skoczylas. Spotkanie w Chicago jest wspaniałą okazją do wymiany myśli dotyczącej endokrynologii - podsumowuje dr n. med. Aleksander Skoczylas.
Dziś w Drugiej Kawie będziemy rozmawiać z doktorem nauk medycznych Aleksandrem Skoczylasem o medycynie nuklearnej i jest roli w medycynie.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.