- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 10022
- Dodano: 2023-05-18 / 09:30
- Komentarzy: 7
W Opolu stanęły pojemniki na zużyty sprzęt AGD
Zużyty sprzęt elektroniczny oraz baterie można wrzucić do specjalnych pojemników. Takie stanęły na ulicy Chełmskiej, Partyzanckiej, Nowowiejskiej i Witosa.
Pojemniki na zużyty sprzęt AGD i baterie dołączają do pozostałych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z których chętnie korzystali mieszkańcy Opola. Dla mieszkańców pojemniki są najwygodniejszą i najprostszą możliwością pozbycia się elektrycznych śmieci zgodnie z wszelkimi normami i przepisami prawnymi, a przede wszystkim w trosce o czyste środowisko.
Elektroodpady to zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz sprzęt oświetleniowy (np. świetlówki, żarówki energooszczędne). Symbol przekreślonego kosza na śmieci umieszczany na sprzęcie, opakowaniu lub dokumentach do niego dołączonych oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać łącznie z innymi odpadami. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu właściwego jego przetworzenia. Za wyrzucenie urządzenia w miejscu do tego nie przeznaczonym grożą wysokie kary pieniężne - do 5000 złotych.
Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby Ziemi. Dlaczego nie powinny się znaleźć w "zwykłym śmietniku"? Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np. ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska.
Do "czerwonych" pojemników wrzucać można każdy sprzęt zasilany prądem lub bateriami, a którego rozmiar nie przekracza 50 cm (tylko taki zmieści się we wlocie). Mogą to być stare telefony komórkowe, komputery, laptopy, drukarki, miksery, czajniki, zabawki na baterie itp.
Pojemniki są przystosowane do przechowywania w nich elektroodpadów. Bezpieczny dla środowiska jest również sposób ich odbioru. Każdy ze sprzętów oddanych do pojemnika zostanie poddany recyklingowi.
- Twoje odpady elektryczne trafiają do naszych, profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskujemy z nich cenne substancje i materiały. Odzyskane w ten sposób surowce wykorzystywane są, przy produkcji nowych urządzeń i produktów, ale nie tylko. Z części odzyskanych z pralek tworzymy niepowtarzalne ule z recyklingu i budujemy miejskie pasieki. To nasz nowatorski, społeczny projekt wspierający zurbanizowane ekosystemy. To wszystko dla zdrowia człowieka i ochrony środowiska naturalnego. Projekt realizowany jest we współpracy dwóch spółek przetwarzających zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne - MB Recycling i Maya Victory, a pod względem merytorycznym i edukacyjnym wspierany przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Dodatkowo w poszczególnych miastach mamy okazję współpracować w ramach kampanii edukacyjnych z organizacjami odzysku - czytamy na stronie elektrycznesmieci.pl.
Dedykowane do zużytego sprzętu pojemniki stanęły na ulicy Chełmskiej, Partyzanckiej, Nowowiejskiej i Witosa. Listę lokalizacji (aktualizowaną) można sprawdzić na stronie elektrycznesmieci.pl.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
DonPedro69: Napisał postów [11148], status [VIP]
Lepsze to niż wyrzucanie do lasu. Na opony by się przydał punkt. Tak, wiem, można jechać na Popiełuszki.