Piastonalia Uniwersytetu Opolskiego to moc koncertów, zmagań sportowych, warsztatów, muzyki i relaksu. Jednak najpierw śniadanie! Tradycyjnie studenci posilili się na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego.
Piastonalia to tydzień bezustannej zabawy na którą opolscy studenci czekają cały rok. W tym roku zaplanowano występy znakomitych artystów oraz mnóstwo wydarzeń towarzyszących.
Studenci Uniwersytetu Opolskiego rozpoczęli wtorek od śniadania. Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów tegorocznych Piastonaliów było Wielkie Śniadanie, które przy Studenckim Centrum Kultury w Opolu przygotowywali dziś sami żacy.
- Serwujemy pyszne hamburgery oraz parówki. Myślę, że będzie to dla studentów swoisty zastrzyk energii, który pozwoli im z werwą świętować przez resztę dnia. Przygotowaliśmy bardzo dużo parówek i hamburgerów, ale i tak wszystko zejdzie w max dwie godziny. Popularność naszego śniadania można ocenić po długiej kolejce, która tu widzimy - mówią żacy.
- Na co dzień staram się nie jeść fast-foodów, a raczej wybieram zdrowe posiłki. Dziś jednak świętujemy, a "za darmo" to bardzo uczciwa propozycja, której nie oprze się żaden student, szczególnie po wczorajszym rozpoczęciu świętowania - mówi jedna ze studentek Uniwersytetu Opolskiego.
Już wieczorem (23 maja) na małej scenie pod akademikiem Niechcic zagrają m.in. zwycięzcy tegorocznej Zimowej Giełdy Piosenki. Będą to m.in. zespół KIN CAT, Kuba Folwarczny oraz Punched Orange. Wszystkie koncerty rozpoczynają się najwcześniej blisko 18:00.
Duża scena na kampusowej "patelni" we wtorek (23 maja) zarezerwowana będzie dla muzyki alternatywnej. Na scenie wystąpią: zespół Polimorfizm (godz. 17:45), Michał Szczygieł (godz. 20:00), godzinę później Błażej Król oraz Krzysztof Zalewski o godz. 22:30.
Całkowity koszt organizacji wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet Opolskie szacowany jest na poziomie 510 000 zł. Budżet składać się będzie ze środków własnych organizatora, środków sponsorskich, środków z darowizn oraz wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Uniwersytetu Opolskiego, a także Urzędu Miasta Opola.
reklama
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.