- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 3052
- Dodano: 2023-06-05 / 14:24
- Komentarzy: 2
Użytkownicy rowerków wodnych niszczą wyspę lęgową na Kąpielisku Bolko
Plażowicze korzystający z atrakcji na Kąpielisku Bolko nie szanują przyrody - grzmią Czytelnicy.
Od jakiegoś czasu na kąpielisku Bolko można popływać rowerem wodnym lub kajakiem za sprawą wypożyczalni sprzętu, która pojawiła się na kąpielisku. Ta atrakcja cieszy wypoczywających tam opolan, ale jest uciążliwa dla ptaków bytujących na wyspach lęgowych. Co więcej - Czytelnicy zwracają uwagę, że wyspy lęgowe są niszczone przez pływających na sprzęcie wodnym plażowiczów.
Na akwenie jest kilka stref wyłączonych z połowu ryb oraz objętych zakazem pływania z uwagi na wyspy lęgowe ptaków oraz siedliska bobrów. Regulamin wypożyczalni sprzętu pływającego na Bolko, a także sam regulamin kąpieliska, zakazuje "podpływania do wyspy lęgowej ptaków chronionych oraz siedliska bobrów". Wyspa funkcjonuje na akwenie od kilku lat i została sfinansowana ze środków budżetu obywatelskiego.
Wykonanie sztucznej wyspy lęgowej dla ptaków na kąpielisku Bolko to jedna z bardziej oryginalnych realizacji Budżetu Obywatelskiego Opola. Czytelnicy zwracają jednak uwagę, że wypoczywający na Kąpielisku Bolko niszczą wyspy lęgowe. Obojętnie, czy robią to celowo, czy z niewiedzy, cierpią zwierzęta.
- Pogoda jest coraz korzystniejsza dla plażowiczów, którzy tłumnie wybierają się na Kąpielisko Bolko. Tylko niektórzy nie są w stanie uszanować pewnych zasad. Na Bolko jest sztuczna wyspa dla ptaków do lęgów i odpoczynku, niestety co drugie pływadełko i ludzie nim płynący nie potrafią tego zrozumieć. Nikt też o tym nie pisze, że nie powinno się ich płoszyć i tym bardziej przekraczać bojek, które są tam postawione - pisze nasz Czytelnik.
- Z wyspy korzysta wiele gatunków chronionych, które są płoszone przez ludzi pływających po akwenie rowerami wodnymi i kajakami. Czy ktoś czuwa nad tym, co się dzieje na akwenie? - pisze kolejna osoba.
Kamionka Bolko w Opolu to zbiornik powstały w wyniku zalania przez falę powodziową na Odrze w 1997 r. nieczynnego wyrobiska cementowni, w którym znajdowała się kopalnia margli.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Mario1: Napisał postów [1263], status [zrobił/a karierę]
Zlikwidować wypożyczalnię sprzętu i po sprawie,