- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 2477
- Dodano: 2023-07-28 / 22:14
- Komentarzy: 1
Lądowisko przy neuropsychiatrii ze specjalnym ambulansem
Karetka do przewozu pacjentów między lądowiskiem a szpitalem neuropsychiatrycznym przekazana szpitalowi przez Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. To pozwoli na "uwolnienie" szpitalnego ambulansu, który wróci do transportu szpitalnego.
Opolskie Centrum Medyczne przekazało nieodpłatnie wartą wraz z wyposażeniem 200 tysięcy złotych karetkę dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Jadwigi w Opolu. Będzie ona służyła obsłudze lądowiska LPR. Ambulans pozwoli na poprawę jakości świadczonych usług w tej jednostce medycznej. Trzeba podkreślić, że jego przekazanie nie spowoduje ograniczenia dostępności do świadczeń zdrowotnych w OCRM, bo jeszcze w maju zarząd województwa przekazał 850 tysięcy złotych na dwie nowoczesne karetki dla tej jednostki.
- Pacjent powinien być transportowany w godnych warunkach. W samym śmigłowcu nie ma noszy na kółkach, a są jedynie nosze transportowe. Ta odległość nawet 60 metrów bez odpowiedniego transportu może spowodować pogorzenie stanu zdrowia. Pacjenci z podejrzeniem udaru czy innego schorzenia neurologicznego wymagają specjalistycznej opieki. Karetka ma wyposażenie, zestawy do transportu i wyposażenie w instalację tlenową - mówi dyrektor OCRM Jarosław Kostyła. Z przekazania zadowolony jest dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego Krzysztof Nazimek, który podkreśla, że do tej pory pacjenci transportowani byli jedną z karetek, które są na wyposażeniu szpitala. Ta karetka musiała być w stałej gotowości i nie mogła służyć innym celom. - Każdy szpital musi mieć zapewniony transport pacjentów na konsultacje, do innych szpitali czy odwozy do domu. Do tej pory w tym systemie działały dwie karetki. Po otwarciu lądowiska jedna z nich została przeznaczona tylko do transportu z lądowiska. Teraz otrzymujemy jedną z karetek, która wykorzystywana była w ratownictwie - mówi Krzysztof Nazimek.
Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że samo przekazanie jest możliwe dzięki szerokiemu programowi zakupu nowych pojazdów. - Samochody, które mają kilka, kilkanaście lat jadą z Opola na Ukrainę. Pojazdy przekazujemy innym szpitalom. Otwierając lądowisko wiedzieliśmy, że będziemy potrzebowali takiego ambulansu. Tworzymy nową jakość interwencji. Polegamy na sobie - mówi Andrzej Buła.
Dodajmy, że w ostatnich dniach do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego przyjechała jedna z dwóch nowo kupionych karetek kontenerowych. To nowość na rynku polskim, różniąca się gabarytami od standardowych samochodów służących ratownikom.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
neon: Napisał postów [2749], status [Szycha]
Za tytuł tej notki pierwszym pacjentem winien być jej autor!