- Autor: OlekG
- Wyświetleń: 4152
- Dodano: 2023-09-04 / 14:14
- Komentarzy: 4
Marcin Ociepa inauguruje kampanię wyborczą
Marcin Ociepa, kandydat nr 2. do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości mocno startuje z kampanią wyborczą. Stawia na współpracę nauki z polityką oraz działania ponad podziałami w ważnych kwestiach dotyczących regionu.
Marcin Ociepa zaingerował kampanię wyborczą. - Nie ma wątpliwości, że wybory już za chwilę, więc w trybie wyborczym ruszamy w teren. Startuję, by podsumować 4 lata mojej pracy parlamentarnej. W 2023 roku startuję, by łączyć, budować i walczyć. Łączyć, bo zbyt często polityka skupiona jest na podziałach, a powinniśmy działać razem. Budować, bo ciągle potrzebujemy śmiałych, odważnych inwestycji, na miarę kierunku lekarskiego. Budować jest znacznie trudniej, niż burzyć i niszczyć. Startuję by walczyć o siłę naszego regionu. Bardzo liczę na współpracę z rektorem Marcinem Lorencem. Współpraca nauki ze światem polityki, przemysłu jest potrzebna. Jeśli depopulacja będzie się nasilać, to będziemy mieli problem z rozwojem - mówi Ociepa, nr 2. na liście do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.
Do Senatu kandyduje rektor Politechniki Opolskiej, Marcin Lorenc. - Widzę ogromną przestrzeń do tego, by wzmocnić nasze województwo i Opole. Patrząc na dane widać depopulację. Od spisu do spisu mamy 6 procent mniej mieszkańców. Na Politechnice Opolskiej studiuje 60 proc. studentów spoza województwa. To daje powód do rozwoju akademickości. Z danych wynika, że w 2006 roku studentów w Polsce było blisko 2 miliony. Z czego w wielkiej piątce było 670 tysięcy (Krajów, Trójmiasto, Warszawa, Poznań, Wrocław). Widzimy, jak dziś wygląda rzeczywistość akademicka. Widzimy sukces medycyny i jest to wspaniały kierunek rozwoju. Dużo młodzieży wyjeżdża, trzeba ich zachęcić, żeby zostały i sprawić, żeby opolskie uczelnie były uczelniami pierwszego wyboru. Do tego potrzeba pieniędzy i prawodawstwa. Dziś Politechnika Opolska może mówić o dużych sukcesach na arenie naukowej. W wielu rankingach pnie się do góry.
- Mieliśmy Stanisława Nicieję, Piotra Wacha, oni byli rektorami senatorami. To tradycja - dodaje Ociepa.
Wybory parlamentarne już 15 października. Według badania przeprowadzonego przez United Surveys w dniach 1-3 września 2023 roku na grupie tysiąca dorosłych Polaków, Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczona Prawica mogłyby liczyć na 35,3 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 27,5 proc., Konfederacja 10,6 proc., Trzecia Droga 10,2 proc. głosów i Lewica 9,4 proc.
Zdjęcie (1/4)
(Fot. OlekG)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
[moderacja]: Napisał postów [1463], status [stały bywalec]
[moderacja]