• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 923
    • Dodano: 2023-10-20 / 09:30
    • Komentarzy: 1

    "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą"

    W ramach nowej inicjatywy społecznej UNICEF i Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczynają kampanię przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Skierowana zarówno do dzieci doświadczających przemocy, jak i świadków, rodziców i nauczycieli, kampania ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat problemu przemocy, zachęcenie do reagowania oraz ułatwienie dostępu do różnych form pomocy.

    Przemoc wobec dzieci przybiera różne formy, takie jak przemoc fizyczna, emocjonalna, seksualna, cyberprzemoc czy bullying. Bez względu na formę, doświadczenie przemocy może prowadzić do poważnych, negatywnych konsekwencji, takich jak urazy, traumy, a nawet śmierć - podkreśla dr Rashed Mustafa Sarwar, Krajowy Koordynator Biura UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce. Kampania ma dotrzeć zarówno do społeczności ukraińskiej, jak i polskiej.

    Ekspertom zależy na uświadomieniu społeczeństwu, jak uzyskać pomoc w przypadku przemocy wobec dzieci, gdyż, pomimo trwającej debaty na ten temat, wiele osób wciąż nie zna dostępnych środków wsparcia. Kampania ma zachęcić do zgłaszania przypadków przemocy oraz ułatwić dostęp do różnych form pomocy.

    Kampania "Twój głos jest kluczem w walce z przemocą" przedstawia przemoc jako potwora, który powstrzymuje dzieci przed mówieniem o problemie, tworząc niekiedy niemożliwą do pokonania barierę. Dzieci doświadczające przemocy i ich świadkowie otrzymają symboliczny klucz, który ma pomóc im wyrazić swoje doświadczenia bez poczucia zagrożenia. Dzięki tej inicjatywie potwór znika, a ci, którzy zdobędą siłę, by mówić o przemocy, stają się kluczowymi postaciami w walce z nią.

    Kampania jest realizowana w dwóch językach - polskim i ukraińskim, skierowana zarówno do społeczności polskiej, jak i ukraińskiej. Planowane są różnorodne działania, w tym materiały informacyjne, ulotki, spoty, debaty eksperckie oraz konferencje, które będą dostępne zarówno w przestrzeni publicznej, jak i online.

    W kampanii podkreśla się, że każdy, kto uważa, że doświadcza przemocy, może skorzystać z pomocy poprzez numery telefonów zaufania, takie jak 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży), 222 309 900 (Linia Pomocy Pokrzywdzonym finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości) oraz dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12. Ci, którzy preferują formę pisemną, mogą skorzystać z czatów oferowanych przez te instytucje.

    Więcej informacji i wsparcia można znaleźć także na stronie https://spilnoinpl.org/article/yak-diiaty-iakshcho-vy-staly-zhertvoiu-abo-svidkom-nasylstva-v-polshchi.

    W ramach kampanii UNICEF i Ministerstwa Sprawiedliwości, Fundusz Sprawiedliwości wspiera finansowo ten projekt. Osoby potrzebujące wsparcia mogą znaleźć odpowiednie ośrodki na https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2023-10-20 13:31:55 [5.184.213.*] id:1666309  
    liberty: Napisał postów [5556], status [Szycha] Reputacja
    Co z przemocą autystycznych wobec innych?

    Nick:
    Treść: