• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 1320
    • Dodano: 2023-10-30 / 17:30
    • Komentarzy: 0

    W opolskich szpitalach brakuje uśmiechu... Rekrutacja Dr CLown powrót po pandemii

    (Fot. Archiwum)

    Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my - Doktorzy Clowni! Trwa rekrutacja.


    W ramach programu "terapii śmiechem" "clowni" odwiedzają regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosują różne metody - zabawy, "magiczne sztuczki", pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów - oni także potrzebują uśmiechu!

    Fundacja Dr Clown od ponad 20 lat niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze, jako Doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalach przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości, wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. Efektem pełnych uśmiechu wizyt jest wzmocnienie motywacji do walki z chorobą oraz zredukowanie napięcia spowodowanego pobytem w szpitalu. Aktualnie rusza nabór na nowych wolontariuszy.

    - Jest nas już całkiem sporo - aktualnie w Fundacji Dr Clown działa kilkuset wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze - czytamy na stronie Fundacji.

    - Nasza misja brzmi "Uśmiech leczy"! Docieramy z uśmiechem na szpitalne oddziały dziecięce, do placówek specjalnych, opiekuńczo-wychowawczych, do hospicjów. Nabór dotyczy osób, które chcą w taki sposób docierać do drugiego człowieka, jak także tych, które chciałyby realizować wolontariat bez wcielania się w rolę Doktora Clowna na przykład jako pomoc graficzna i plastyczna, wsparcie projektowe, krawieckie czy psychologiczne. - mówi Marta Szewerda-Koszyk, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w regionie opolskim.

    Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat oraz aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Przed pierwszą wizytą w szpitalu należy także uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

    Wypełnij formularz zgłoszeniowy



    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".