• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 857
    • Dodano: 2024-02-23 / 16:04
    • Komentarzy: 2
    • Artykuł sponsorowany

    Kąpiel psa - jak powinna wyglądać, krok po kroku?

    Zastanawiasz się, jak przygotować psa do kąpieli? Dla wielu psich właścicieli jest to nie lada wyzwanie. Warto poznać kilka sposobów na to, jak wykąpać czworonoga. Dzięki temu proces kąpieli przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

    Najpierw przygotuj psa do kąpieli
    Kąpiel psa jest niezwykle ważnym elementem jego całościowej pielęgnacji. Kąpiąc czworonoga, można utrzymać jego zdrowie oraz zadbać o należytą czystość. Zanim zaczniesz kąpać psa, zadbaj jednak o odpowiednie przygotowanie. Dzięki temu proces powinien być dla niego bardziej komfortowy. O czym warto pamiętać?

    • Wybierz odpowiednie miejsce do kąpieli. Możesz wykąpać psa w wannie lub specjalnie przygotowanym basenie do kąpieli. Jeśli nie wiesz, jak zrobić to samodzielnie, zawsze skorzystać możesz z usług profesjonalistów m.in. w tym miejscu: https://animaly.io/.
    • Zaopatrz się w specjalny szampon dla psów. Nie może wysuszać ich delikatnej skóry.
    • Miej w pobliżu miękkie ręczniki, dzięki którym osuszysz sierść psa po kąpieli.

    Zanim zaczniesz kąpać psa, dokładnie wyczyść jego uszy. W ten sposób zapobiegniesz dostawaniu się do nich wody. Możesz posłużyć się wacikami lub specjalnymi chusteczkami dla psów.

    Jak powinna przebiegać kąpiel psa?

    Kąpać psa należy spokojnie i delikatnie. Trzeba postępować tak, aby nie stresować pupila. Zacznij od zwilżenia sierści ciepłą wodą. Unikaj wlewania się jej do oczu lub uszu zwierzęcia. Nałóż niewielką ilość szamponu na dłonie, po czym zacznij delikatnie masować psią sierść. Dzięki temu dobrze rozprowadzisz szampon po jego ciele.

    Myjąc psa, w szczególności zwróć uwagę na te miejsca, w których psia sierść jest najgęstsza. Newralgiczne są też m.in. poduszki łap, okolice ogona czy brzuch - wymagają solidnego oczyszczenia. Gdy już uda ci się dokładnie spłukać czworonoga czystą wodą, zadbaj o to, aby na jego skórze nie zostały żadne resztki detergentu. Pamiętaj również o regularnych kontrolach u weterynarza, który będzie mógł na bieżąco ocenić stan skóry psa. Mieszkając w Opolu bądź w okolicach miasta, możesz skorzystać np. z tych usług: https://animaly.io/uslugi/weterynarz-calodobowy-24h/opole/.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2024-02-24 07:55:53 [194.29.182.*] id:1670291  
    KK 35947: Napisał postów [3786], status [VIP] Reputacja
    Trzeba przede wszystkim pamiętać i BHP i trzymać psa za ogon żeby się nie poparzyć ;)

    Nick:
    Treść:
    2024-02-23 17:14:54 [178.43.253.*] id:1670279  
    Gaz: Napisał postów [5645], status [VIP] Reputacja
    Trzyma się w wannie za tylne nogi aż się wykąpie.

    Nick:
    Treść: