• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 443
    • Dodano: 2024-07-15 / 12:36
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Leasing samochodu używanego - czy to się opłaca?

    Leasing samochodowy cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Zazwyczaj kojarzy się głównie z nowymi autami z salonu. Jednak czy warto brać w leasing pojazdy używane?

    Podstawowe informacje o leasingu samochodów


    Leasing samochodowy pozwala na korzystanie z wybranego pojazdu w ramach umowy leasingowej. Przez cały okres trwania kontraktu, który zazwyczaj wynosi co najmniej 24 miesiące, leasingobiorca spłaca raty leasingu. Właścicielem samochodu pozostaje natomiast firma leasingowa - a to oznacza, że klient nie spłaca jego całkowitej wartości. Gdy umowa dobiega końca, użytkownik auta ma do wyboru kilka możliwości:



    • kontynuację leasingu z tym samym bądź innym modelem pojazdu;

    • wykupienie auta na własność;

    • zwrot samochodu do leasingodawcy.


    Leasing w Polsce jest od kilkunastu lat dostępny nie tylko dla przedsiębiorców, ale i dla osób prywatnych. Do wyboru leasingobiorców są zarówno nowe luksusowe samochody z salonu, jak również kilkuletnie modele używane.


    Leasing samochodu używanego - dlaczego warto?


    Leasing używanych aut to rozwiązanie pełne zalet, które dla wielu osób zdecydowanie wygrywa z kredytem samochodowym czy kupnem samochodu za gotówkę. Co sprawia, że warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie?



    • Oszczędność kosztów


    Jedną z największych zalet leasingu samochodu używanego jest oszczędność kosztów. Leasing samochodowy nie wymaga ponoszenia jednorazowo wysokich kosztów, a ponadto - w przypadku przedsiębiorców - może stanowić koszt uzyskania przychodu.


    Co więcej, rata leasingu może zostać dopasowana do indywidualnej sytuacji finansowej - leasingobiorca sam decyduje o wysokości wkładu własnego, limicie kilometrów czy okresie trwania umowy (wszystkie te czynniki wpływają bezpośrednio na ostateczną wysokość raty). Leasing używanego auta jest też często znacznie tańszy niż leasing nowego modelu z salonu, a parametry techniczne i wizualny wygląd takich pojazdów niewiele różnią się od aut z salonu.


    Przykładowo, klienci firmy Automarket mogą wziąć samochód używany w leasing już za niecałe 600 złotych miesięcznie, ciesząc się przy tym naprawdę dobrym stanem auta. Na uwagę zasługuje też fakt, że kwota wykupu używanego auta po umowie leasingu jest stosunkowo niska.



    • Znacznie więcej czasu


    Decydując się na leasing używanego samochodu, można zaoszczędzić nie tylko koszty, ale również cenny czas - obserwują to szczególnie przedsiębiorcy, którzy korzystają z dużej floty samochodowej. Jak to możliwe?


    W przypadku rozszerzonych pakietów leasingowych - jak np. pakiet Comfort proponowany przez wspomniany Automarket - firma leasingowa zajmuje się niezbędnymi naprawami, serwisowaniem i przeglądami. Do jedynych obowiązków leasingobiorcy należy zatem tankowanie pojazdu, wizyty na myjni samochodowej i ubezpieczenie samochodu - nie musi on pamiętać o terminach przeglądów, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na rozwój działalności. Cała reszta leży po stronie leasingodawcy.


    Decydując się na zakup auta za gotówkę czy wnioskowanie o kredyt samochodowy, za serwisowanie i diagnostykę odpowiada już wyłącznie kredytobiorca/właściciel auta.



    • Większy wybór samochodów


    W przypadku leasingu używanego auta leasingobiorca ma prawdziwe pole do popisu w kwestii wyboru modelu. Samochodów w wersji używanej jest bowiem jeszcze więcej niż nowych modeli z salonu przeznaczonych na leasing czy do sprzedaży.


    Wspomniana już platforma Automarket oferuje użytkownikom ponad 2200 atrakcyjnych używanych aut w ramach umowy leasingowej. To zarówno luksusowe auta klasy premium, idealne dla właścicieli firm, jak również wygodne samochody rodzinne, SUV-y czy pojazdy dostawcze. Odpowiedni model można więc znaleźć nie tylko w przypadku leasingu samochodu używanego na firmę, ale i do celów prywatnych.



    • Formalności ograniczone do minimum


    Leasing samochodu używanego wymaga od wnioskującego dopełnienia znacznie mniejszej ilości formalności niż kredyt na zakup samochodu. Zawarcie umowy jest znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne, a ponadto - nie jest konieczne wnoszenie wkładu własnego, który w przypadku kredytu jest już obowiązkowy.


    Bez względu na to, czy chcesz wziąć auto w leasing na firmę, czy interesuje się leasing konsumencki samochodu używanego, to zdecydowanie opłacalne rozwiązanie. Zaoszczędzisz koszty i czas, a po zakończeniu umowy zyskasz możliwość przetestowania kolejnych modeli aut - bez potrzeby zakupu samochodu za gotówkę. Nie bez powodu w samym zeszłym roku leasingobiorcy skorzystali z finansowania o łącznej wartości aż 100 miliardów złotych - leasing zwyczajnie się opłaca!



    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".