- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 1522
- Dodano: 2024-04-05 / 13:23
- Komentarzy: 0
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej powiększony o 250 metrów kwadratowych
W dniu wczorajszym otwarto nową, dobudowaną część Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Podczas wydarzenia podpisano również umowę na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz bloku operacyjnego.
Niedawno informowaliśmy o nowo otwartych salach szpitalnych w Centrum Ginekologii Onkologicznej w Opolu, czy otwarciu nowego bloku operacyjnego z oddziałem anestezjologii w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Teraz przyszła kolej na powiększony Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej.
Opolskie szpitale w końcu zaczynają przypominać placówki, jakie powinny nas otaczać w dwudziestym pierwszym wieku.
- Dzięki temu mogliśmy zaaranżować nowoczesne rozwiązania, które łączą, automatyzują fazy: przedanalityczną, analityczną i postanalityczną. Głównie mowa jest tutaj o sorterze próbek i linii podawczej do analizatora biochemicznego i imulogicznego oraz dostawienie linii hematologicznej. W przyszłości takie rozwiązanie pozwoli nam połączyć kolejny analizator, co usprawni naszą pracę. Co za tym idzie, skracamy czas oczekiwania na wyniki dla pacjentów. - komentuje Ewelina Kudyba, zastępca kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.
Podczas spotkania podpisano również trzy ważne umowy dotacyjne pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, a Szpitalem Wojewódzkim w Opolu. Dwie z nich to inwestycje właśnie w Szpitalu Wojewódzkim. W sumie opiewają na blisko 4 mln złotych. Pierwsza to doposażenie i przebudowa SOR , a zmieni się tu sporo. To m.in. nowa poczekalnia, obszar segregacji medycznej, miejsce rejestracji i przyjęć, lekarskie gabinety konsultacyjne, gabinet zabiegowy, a także zaplecze socjalno-gospodarcze dla chorych i personelu, zostanie kupiony także m.in. kardiomonitor oraz tablet medyczny do triażu TOPSOR. Druga natomiast przewiduje modernizację bloku operacyjnego. Oprócz nowych stołów operacyjnych z przystawkami oraz wyposażeniem zakupione zostaną m.in. aparat do znieczulenia z kardiomonitorem, zasilacze do opasek zaciskowych wyposażeniem, napęd ortopedyczny z wyposażeniem, narzędzia chirurgiczne dla chirurgii i ortopedii.
- To inwestycja w zdrowie mieszkanek i mieszkańców regionu. Nowoczesny sprzęt zapewni wysoką jakość świadczonych usług. Jako zarząd województwa widzimy potrzebę takich inwestycji i chętnie je wspieramy. - dodaje wicemarszałek Województwa Opolskiego, Zuzanna Donath-Kasiura.
Zaś trzecia umowa tyczyła się ukończenia prac w pawilonie łóżkowym w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, co pozwoli na stworzenie optymalnych warunków przebywania pacjentów w całym budynku. - Otrzymane pieniądze pozwolą zakończyć etap przebudowy części pawilonowej. W zeszłym roku wykonaliśmy 750 zabiegów endoprotez stawów kolanowych i biodrowych. Deklaracja moich lekarzy to, że w tym roku przekroczymy ich tysiąc. Pod tym kątem, nasz ośrodek jest w czołówce polskich szpitali - mówi Wojciech Machelski, dyrektor Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.