• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 849
    • Dodano: 2024-04-19 / 09:00
    • Komentarzy: 0

    Polscy studenci wicemistrzami świata w negocjacjach

    (Fot. GOV.pl)

    Studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Śląskiego zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Negocjacji, które na początku kwietnia odbywały się w Holandii.

    W rozgrywkach pokonali nawet reprezentantów Harvardu! W gronie najlepszych negocjatorów znaleźli się: Aleksander Łabuć, Dominik Zdebik, Paweł Urzenitzok i Bartosz Dominikowski. Po raz pierwszy od dekady drużyna z Polski znalazła się na podium tych zawodów.

    Mistrzostwa Świata Negocjacji zostały rozegrane 5 i 6 kwietnia w Holandii. To najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs tego typu. Każda edycja gromadzi tysiące młodych ludzi, którzy w praktyce mogą sprawdzić swoje kompetencje negocjacyjne, konfrontując się z najlepszymi strategami z całego świata.

    Polską drużynę reprezentowali: Paweł Urzenitzok i Dominik Zdebik z Uniwersytetu Śląskiego, a także Aleksander Łabuć ze Szkoły Głównej Handlowej. Zawodników do konkursu przygotował Bartosz Dominikowski, absolwent SGH.
    Polacy pokonali drużyny z najlepszych uczelni świata

    Polscy studenci awansowali do finału po kilku rundach eliminacyjnych. W rozgrywkach negocjowali m.in. z drużyną z Georgetown University oraz Eindhoven University of Technology. W finałowych zmaganiach wzięło udział 66 najlepszych uczelni z całego świata. Znalazły się wśród nich m.in. Harvard Business School, Columbia Law School, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris.

    Uczestnicy musieli wykazać się ponadprzeciętnymi zdolnościami prowadzenia rozmów strategicznych. Ich umiejętności były oceniane pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu negocjacji na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia pertraktacji. Na ocenę jury składała się analiza zastosowanych technik negocjacyjnych oraz skuteczność ich wykorzystania przez zespoły.
    Tematyka konkursowa

    Finaliści konkursu prowadzili negocjacje dotyczące m.in. eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji. Dyskutowali również na temat szczegółów prowadzenia akcji promocyjnych dla zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów. W rundzie finałowej zmierzyli się zadaniem obejmującym analizę kluczowych etapów rozwoju sztucznej inteligencji.

    W ramach wydarzenia polscy studenci mieli również niepowtarzalną okazję uczestniczenia w specjalistycznych warsztatach z technik negocjacyjnych oraz w szkoleniu prowadzonym przez Gary'ego Noesnera, szefa ds. negocjacji kryzysowych w amerykańskim Federalnym Biurze Śledczym (FBI).

    Polscy reprezentanci dumni ze wspólnego zwycięstwa

    Wicemistrzowie świata nie kryją dumy ze zdobytego tytułu. - Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek negocjacyjnych się opłaciła. Wielką dumą było dla mnie jako Polaka zdobycie statuetki Wicemistrzów Świata Negocjacji. Wszystko to przyniosło efekty. Nasza negocjacyjna podróż zaczęła się kilka lat temu. Liczę na to, że nasz sukces będzie również inspiracją dla innych - podkreśla Paweł Urzenitzok z UŚ.

    - Cały turniej był doskonałym doświadczeniem. Mam nadzieję, że będziemy tę wiedzę nieustannie pogłębiać i przyczyniać się do rozwoju umiejętności negocjacyjnych wśród studentów i profesjonalistów w Polsce - dodaje Aleksander Łabuć z SGH.

    Motywacja i wytrwałość drogą do sukcesu


    Mamy nadzieję, ze sukces młodych Polaków zachęci wszystkich studentów do nieustannego odkrywania potencjału osobistego, wzmacniania mocnych stron i rozwijania swoich zainteresowań naukowych. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie swoich talentów przyniesie każdemu wiele satysfakcji.

    Całej polskiej reprezentacji gratulujemy osiągniętego sukcesu, życząc motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań oraz pomyślnego osiągania wyznaczonych celów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".