- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 4471
- Dodano: 2024-04-24 / 20:34
- Komentarzy: 0
Opolskie Centrum Onkologii: Transformacja oddziału i nowe możliwości dla pacjentów
Opolskie Centrum Onkologii nie ustaje w wysiłkach, aby dostarczyć swoim pacjentom najnowocześniejszą opiekę. Ostatnie inwestycje to nie tylko krok naprzód w leczeniu onkologicznym, ale także znacząca poprawa komfortu pobytu pacjentów w szpitalu.
W ramach ciągłego rozwoju szpitala oddano do użytku nowo wyremontowany Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej oraz najnowszej generacji akcelerator do precyzyjnego zwalczania komórek nowotworowych.
Transformacja oddziału i nowe możliwości dla pacjentów
- Oddział przeszedł totalną metamorfozę. Wszystkie sale pacjentów teraz oferują łazienki, zwiększając prywatność i wygodę. To ważny krok w poprawie standardów opieki - podzielił się Tomasz Sachańbiński, kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej.
Kompleksowe prace, których koszt wyniósł ponad 3 mln zł, obejmowały stworzenie nowoczesnej dwustanowiskowej sali intensywnej opieki medycznej, wyposażonej w zaawansowany system monitoringu. - Troska o pacjentów jest naszym priorytetem, dlatego inwestujemy w sprzęt, który pozwala na jeszcze lepsze świadczenia - powiedział Marek Staszewski, dyrektor OCO.
Nowy akcelerator - nowa era w radioterapii
Lidia Czopkiewicz, kierownik Zakładu Radioterapii, wyjaśniła, że nowy akcelerator jest identyczny jak dwa już pracujące urządzenia i ma kluczowe znaczenie dla pacjentów z rakiem piersi i płuc. - Nowoczesny sprzęt pozwala nam na jeszcze bardziej precyzyjne leczenie - zaznaczyła. - Urządzenie służy do napromieniowani praktycznie wszystkich lokalizacji zmian nowotworowych. Oprócz akceleratora zakupiony został sprzęt do pozycjonowania pacjenta: to kamery, które dokładnie śledzą powierzchnię napromieniowania pacjentów. Sprzęt ten także został zainstalowany dla potrzeb pozostałych urządzeń. Taka precyzja zlokalizowania zmian ma szczególne znaczenie dla pacjentów z rakiem piersi i płuc - mówiła specjalistka.
- Każdego dnia korzysta z niego 30 pacjentów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie mogło mówić o swoim nowotworze w czasie przeszłym - dodał Grzegorz Cieślik z Zakładu Fizyki Medycznej. - To urządzenie leczy zmiany nowotworowe przy użyciu promieniowania jonizującego. Wytwarza ono wiązki promieniowania, które docierają w obszar zmiany nowotworowej w ciele pacjenta. Urządzenie lokalizuje tę zmianę, dobrze pozycjonuje pacjenta, leżącego w czasie zabiegu na stole terapeutycznym i pozwala precyzyjnie napromienić obszar zmiany nowotworowej. - wyjaśnił.
Słowa wsparcia od pacjentów
Wśród osób, które doświadczyły opieki OCO, jest Agnieszka Litwin, znana z kabaretu "Jurki". - Jestem wdzięczna za profesjonalizm i zaangażowanie zespołu medycznego. Uważam, że jedność ciała i umysłu, ale i postawa "walczymy" wspiera leczenie i pozwala się na nim skupić. Dziękuję za wsparcie całemu zespołowi OCO. Ogromnie się cieszę, że się udało i polecam profilaktykę i samobadanie piersi. Gdy tylko organizm wysyła sygnały, nie ignorujmy ich, udajmy się do specjalisty - apelowała.
Zdjęcie (1/9)
Fot. Opolskie.pl
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.