Weegree od półfinału jeden krok!

(Fot. Weegree AZS Politechnika)

Po emocjonującym spotkaniu, opolanie wygrali jednym punktem.

Czy w tym sezonie napisze historię? To się okaże w niedzielę. W trzecim spotkaniu, Weegree AZS Politechnika Opolska pokonało Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 74:73-ech.

Po pierwszej kwarcie jednak to goście wygrywali 25:22- choć prowadzenie zmieniało się aż czterokrotnie. Jednak w 25 minucie, po trafieniu Adama Kaczmarzyka, to gospodarze wygrywali aż dwunastoma punktami (37:25). Choć bydgoszczanie ambitnie odrabiali straty - to do przerwy tracili trzy punkty.

Po zmianie stron jednak dopięli swego - i po wyrównanej walce, przed ostatnią kwartą mieli jedynie oczko przewagi (59:60). Jednak nie zdołali utrzymać przewagi - na minutę i pięćdziesiąt jeden sekund przed końcem, po trafieniu Kareeema Reida, AZS wygrywał 74:70-u. Mimo, że już więcej razy nie trafili do kosza, to zdołali utrzymać zwycięstwo do końca - i brakuje im jeszcze jednej wygranej, do awansu do półfinału Bank Pekao 1-ej Ligi Mężczyzn.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:73 (22:25, 22:16, 15:19, 15:13)