• Dodano: 2024-05-12 / 10:50

Gwardia wygrywa i żegna czterech zawodników

(Fot. Rav)

Z klubu po 10 latach odchodzi Mateusz Jankowski

To już jest koniec, nie ma już nic w tym sezonie. Ten sezon Orlen Superligi dla Corotop Gwardii Opole właśnie się zakończył - i to zwycięsko.

W ostatnim meczu sezonu opolanie mierzyli się w Stegu Arenie z Grupą Azoty Unią Tarnów. W szóstej minucie gospodarze wygrywali 4:1-ego, by następnie stracić w kolejnych pięciu - pięć bramek i tarnowianie wyszli na prowadzenie. Jednak to był ich jedyny taki moment w tym spotkaniu - do przerwy Gwardziści wygrywali 16:11-stu. Natomiast po przerwie tylko kontrolowali sytuację - a nawet wygrywali już siedmioma trafieniami (27:20 w 47 minucie), by ostatecznie zwyciężyć 34:30-stu i lądując na finalnie na dziewiątym miejscu.

Po spotkaniu kibice mogli podziękować czterem zawodnikom Gwardii za występy w barwach ich ulubionego klubu. Po dwóch latach odchodzi rozgrywający Roman Czyczykało, po pięciu skrzydłowy Michał Scisłowicz, po sześciu rozgrywający Wiktor Kawka i po dziesięciu sezonach - kapitan, Mateusz Jankowski, którego numer został zastrzeżony w klubie.

Corotop Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 34:30 (16:11)

2024-05-12 11:33:09 [188.146.110.*] id:1673057
    neon: Napisał postów [2722], status [Szycha] Reputacja
    Dziękujemy! Nic nie jest wieczne- wszyscy prędzej czy później muszą odejść.Howgh!

2024-05-12 11:17:47 [5.172.235.*] id:1673055
    paleo: Napisał postów [305], status [maniak] Reputacja
    Coś mi się zdaje,że Gwardia jest na równi pochyłej.