- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 5087
- Dodano: 2024-05-24 / 07:34
- Komentarzy: 0
Opolskie Centrum Onkologii na oczach całego świata
To pierwsza taka konferencja zorganizowana w Polsce. Jest to inicjatywa zespołu chirurgów, ginekologów oraz ginekologów ze specjalizacją onkologiczną. Konferencja obejmuje szeroko pojętą profilaktykę i opiekę nad pacjentkami zmagające się z nowotworami ginekologicznymi czy endometriozą głęboką. ENDOFORUM POLAND jest konferencją o światowej randze. Biorą w niej udział najlepsi lekarze z całego świata.
Wczoraj w Opolskim Centrum Onkologii rozpoczęło się wielkie wydarzenie z udziałem naszej opolskiej potęgi medycznej.
W ramach ENDOFORUM POLAND w konferencji udział biorą lekarze z całego świata. Transmisja operacji przeprowadzonej w Opolu była oglądana i podziwiana w każdym zakątku Ziemi.
- Operacje są skomplikowane, przypadki zostały bardzo dobrze wybrane, żeby pokazać coś ciekawego dla publiczności. Chodzi o to, żeby pokazać jak zwalczyć chorobę i żeby ludzie mogli się czegoś nauczyć - opowiada dr Marco Puga z Chile.
Operacje z udziałem światowych sław chirurgii ginekologicznej, transmisje on-line zabiegów na salach operacyjnych, wykłady, warsztaty to wszystko dla jeszcze lepszej pomocy pacjentkom z zaawansowana endometriozą. W kilkudniowym wydarzeniu weźmie udział około 350 uczestników, profesjonalistów polskich i zagranicznych zainteresowanych i zajmujących się nowotworami onkologiczno-ginekologicznymi, endometriozą.
- Oczywiście, jest to trudna operacja. Czasami musisz radzić sobie z sytuacjami, na które nie jesteś przygotowany, których nie możesz przewidzieć. Ale pomysł jest taki, żeby pokazać rzeczywistość, ponieważ jest to skomplikowana choroba i trzeba wyspecjalizowanego zespołu, jak ten, który mamy tutaj z profesorem Minerowiczem, żeby radzić sobie z takimi przypadkami - mówi dr Marco Puga z Chile.
Konferencja potrwa kilka dni, a podczas zabiegów w Opolu operują chirurgiczne sławy z całego świata, wśród nich prof. Arnaud Wattiez (Zjednoczone Emiraty Arabskie), dr Marco Puga (Chile), dr William Kondo (Brazylia), prof. Ewa Milnerowicz- Nabzdyk i dr Marcin Misiek z Polski.
Pokazane zostały transmisje "live" z ośmiu sal operacyjnych, pięć operacji odbyło się w Opolskim Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu pod przewodnictwem prof. Ewy Milnerowicz-Nabzdyk, dwie transmitowane z Włoch i jedna z Warszawy.
To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w Polsce i od razu z ogromnym zaangażowaniem opolskich jednostek medycznych. To jasna informacja, że Opolskie Centrum Onkologii posiada umiejętności i odnosi sukcesy na światowym poziomie, co tłumaczy obecność w Opolu tak zacnego gremium lekarskiego z całego świata, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, ale również nauczyć się czegoś od naszych, opolskich lekarzy.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.