• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 5087
    • Dodano: 2024-05-24 / 07:34
    • Komentarzy: 0

    Opolskie Centrum Onkologii na oczach całego świata

    To pierwsza taka konferencja zorganizowana w Polsce. Jest to inicjatywa zespołu chirurgów, ginekologów oraz ginekologów ze specjalizacją onkologiczną. Konferencja obejmuje szeroko pojętą profilaktykę i opiekę nad pacjentkami zmagające się z nowotworami ginekologicznymi czy endometriozą głęboką. ENDOFORUM POLAND jest konferencją o światowej randze. Biorą w niej udział najlepsi lekarze z całego świata.

    Wczoraj w Opolskim Centrum Onkologii rozpoczęło się wielkie wydarzenie z udziałem naszej opolskiej potęgi medycznej.

    W ramach ENDOFORUM POLAND w konferencji udział biorą lekarze z całego świata. Transmisja operacji przeprowadzonej w Opolu była oglądana i podziwiana w każdym zakątku Ziemi.

    - Operacje są skomplikowane, przypadki zostały bardzo dobrze wybrane, żeby pokazać coś ciekawego dla publiczności. Chodzi o to, żeby pokazać jak zwalczyć chorobę i żeby ludzie mogli się czegoś nauczyć - opowiada dr Marco Puga z Chile.

    Operacje z udziałem światowych sław chirurgii ginekologicznej, transmisje on-line zabiegów na salach operacyjnych, wykłady, warsztaty to wszystko dla jeszcze lepszej pomocy pacjentkom z zaawansowana endometriozą. W kilkudniowym wydarzeniu weźmie udział około 350 uczestników, profesjonalistów polskich i zagranicznych zainteresowanych i zajmujących się nowotworami onkologiczno-ginekologicznymi, endometriozą.

    - Oczywiście, jest to trudna operacja. Czasami musisz radzić sobie z sytuacjami, na które nie jesteś przygotowany, których nie możesz przewidzieć. Ale pomysł jest taki, żeby pokazać rzeczywistość, ponieważ jest to skomplikowana choroba i trzeba wyspecjalizowanego zespołu, jak ten, który mamy tutaj z profesorem Minerowiczem, żeby radzić sobie z takimi przypadkami - mówi dr Marco Puga z Chile.

    Konferencja potrwa kilka dni, a podczas zabiegów w Opolu operują chirurgiczne sławy z całego świata, wśród nich prof. Arnaud Wattiez (Zjednoczone Emiraty Arabskie), dr Marco Puga (Chile), dr William Kondo (Brazylia), prof. Ewa Milnerowicz- Nabzdyk i dr Marcin Misiek z Polski.

    Pokazane zostały transmisje "live" z ośmiu sal operacyjnych, pięć operacji odbyło się w Opolskim Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu pod przewodnictwem prof. Ewy Milnerowicz-Nabzdyk, dwie transmitowane z Włoch i jedna z Warszawy.

    To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w Polsce i od razu z ogromnym zaangażowaniem opolskich jednostek medycznych. To jasna informacja, że Opolskie Centrum Onkologii posiada umiejętności i odnosi sukcesy na światowym poziomie, co tłumaczy obecność w Opolu tak zacnego gremium lekarskiego z całego świata, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, ale również nauczyć się czegoś od naszych, opolskich lekarzy.

    Zdjęcie (9/9)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia