• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 5408
    • Dodano: 2024-06-06 / 12:36
    • Komentarzy: 1

    Miejskie miodobranie za nami. Miód lał się strumieniami

    Pszczoły, ach te nasze kochane pszczoły. Pracowite i dające człowiekowi cud natury, czyli miód. Dziś najmłodsi mieszkańcy Opola brali udział w pierwszym w tym sezonie miodobraniu, i to na dachu nowego budynku Centrum Usług Publicznych w Opolu. Pięć uli powstałych z recyklingu pracuje nieustannie i produkuje pyszny miód.

    Dziś o godz. 10 oficjalnie rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie miodobranie na dachu Centrum Usług Publicznych. Jest to już drugie wydarzenie organizowane przez Fundacje "Odzyskaj Środowisko", Miasto Opole oraz Organizacje "RP Polska".

    Miodobranie, a dokładnie wirowanie i odsklepianie. Takie atrakcje dziś czekały na najmłodszych opolan podczas miodobrania w centrum Opola.

    Pasieka powstała w ramach projektu "od pralki do ula", który ma na celu pokazać z jednej strony praktyczny wymiar recyklingu, a z drugiej zachęcić mieszkańców do segregacji śmieci.

    Pasieka w centrum miasta to dla laika dość egzotyczny pomysł. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego.

    - Pszczoły wszelkie zamieszczenia spotkane na drodze jest w stanie przefiltrować. Czasem zdarza się, że miód miejski jest lepszy i bogatszy w składniki niż miód ze wsi. Miody wielokwiatowe, czyli z miasta z reguły są smaczniejsze. Na wsi z reguły jest to pożytek jednostajny np. rzepak. - mówi Michał Lasek, opiekun pasieki.

    Dziś zebranych przy opolskiej pasiece w centrum miasta czekała ciężka praca. Aby zjeść pyszny miodek, najpierw trzeba było wysilić się porządnie w celu wydobycia tego, co nam tak bardzo smakuje.

    Opole może pochwalić się coraz to większą ilością inicjatyw ekologicznych.

    - Myślę, że naszą opolską dumą jest Reużytkownia. Wzbudziła zainteresowanie całej Polski. Miasto dostało nawet ogólnopolską nagrodę za te inicjatywę. Mamy Muchę Odpaduche, place edukacyjne. A jeszcze za jakiś czas przecież ma powstać Ekobutik. - dodaje Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

    Podczas miodobrania odbyły się również warsztaty dla najmłodszych.

    Miód wydobywany z zasobów pasieki powstałej w ramach projektu "Od pralki do ula" nie jest dostępny w sprzedaży. Będzie on rozdawany mieszkańcom Opola przy okazji wydarzeń miejskich, np. Dni Opola.

    Zdjęcie (1/14)

    (Fot. Woytazz)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2024-06-07 10:29:02 [31.60.52.*] id:1673866  
    KK 35947: Napisał postów [3786], status [VIP] Reputacja
    Noo dla ratuszowych powinno styknąć...

    Nick:
    Treść: