- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 5224
- Dodano: 2024-06-06 / 12:36
- Komentarzy: 1
Miejskie miodobranie za nami. Miód lał się strumieniami
Pszczoły, ach te nasze kochane pszczoły. Pracowite i dające człowiekowi cud natury, czyli miód. Dziś najmłodsi mieszkańcy Opola brali udział w pierwszym w tym sezonie miodobraniu, i to na dachu nowego budynku Centrum Usług Publicznych w Opolu. Pięć uli powstałych z recyklingu pracuje nieustannie i produkuje pyszny miód.
Dziś o godz. 10 oficjalnie rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie miodobranie na dachu Centrum Usług Publicznych. Jest to już drugie wydarzenie organizowane przez Fundacje "Odzyskaj Środowisko", Miasto Opole oraz Organizacje "RP Polska".
Miodobranie, a dokładnie wirowanie i odsklepianie. Takie atrakcje dziś czekały na najmłodszych opolan podczas miodobrania w centrum Opola.
Pasieka powstała w ramach projektu "od pralki do ula", który ma na celu pokazać z jednej strony praktyczny wymiar recyklingu, a z drugiej zachęcić mieszkańców do segregacji śmieci.
Pasieka w centrum miasta to dla laika dość egzotyczny pomysł. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego.
- Pszczoły wszelkie zamieszczenia spotkane na drodze jest w stanie przefiltrować. Czasem zdarza się, że miód miejski jest lepszy i bogatszy w składniki niż miód ze wsi. Miody wielokwiatowe, czyli z miasta z reguły są smaczniejsze. Na wsi z reguły jest to pożytek jednostajny np. rzepak. - mówi Michał Lasek, opiekun pasieki.
Dziś zebranych przy opolskiej pasiece w centrum miasta czekała ciężka praca. Aby zjeść pyszny miodek, najpierw trzeba było wysilić się porządnie w celu wydobycia tego, co nam tak bardzo smakuje.
Opole może pochwalić się coraz to większą ilością inicjatyw ekologicznych.
- Myślę, że naszą opolską dumą jest Reużytkownia. Wzbudziła zainteresowanie całej Polski. Miasto dostało nawet ogólnopolską nagrodę za te inicjatywę. Mamy Muchę Odpaduche, place edukacyjne. A jeszcze za jakiś czas przecież ma powstać Ekobutik. - dodaje Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.
Podczas miodobrania odbyły się również warsztaty dla najmłodszych.
Miód wydobywany z zasobów pasieki powstałej w ramach projektu "Od pralki do ula" nie jest dostępny w sprzedaży. Będzie on rozdawany mieszkańcom Opola przy okazji wydarzeń miejskich, np. Dni Opola.
Zdjęcie (1/14)
(Fot. Woytazz)
Następne
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
KK 35947: Napisał postów [3721], status [VIP]
Noo dla ratuszowych powinno styknąć...