• Dodano: 2024-06-09 / 18:50

Zakończyły się rozgrywki w grupie trzeciej, trzeciej ligi

Na podium sezon zakończył MKS Kluczbork, a na ostatniej lokacie LZS Starowice

To już jest koniec kampanii 2023/2024. Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w grupie trzeciej trzeciej ligi.

Ostatnie spotkania w tym sezonie przedstawiciele naszego regionu zagrali na własnych boiskach. Szczególna gratka czekała kibiców w Kluczborku. Miejscowy MKS mierzył się z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. W składzie gości pojawił się Łukasz Piszczek, były 66-krotny zawodnik reprezentacji Polski, który już w 18 minucie pokonał golkipera gospodarzy. Taki stan rzeczy pozostał do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron przyjezdni podwyższyli na 2:0 za sprawą Jacka Wuwera. Kluczborczanie zdołali odpowiedzieć w 59 i 65 minucie. Z jedenastu metrów nie pomylił się Dawid Wojtyra, a następnie wynik na 2:2-óch ustalił Mateusz Lechowicz.

Nie udanie z trzecią ligą pożegnali się piłkarze ze Starowic. Zawodnicy Jakuba Reila ulegli walczącej o utrzymanie Odrze Bytom Odrzański 1:3-ech. W 33 minucie na prowadzenie wyszli goście. W 50 minucie, jedenastkę skutecznie wyegzekwował Hubert Konstanty i starowiczanie mieli nadzieję na udane zakończenie sezonu. Niestety, w ostatnim kwadransie, Odra trafiała dwukrotnie i to ona cieszyła się z kompletu punktów.

Mistrzem grupy trzeciej, trzeciej ligi został Rekord Bielsko-Biała. W przyszłym sezonie, poza MKS-em, Opolszczyznę będzie reprezentowała Stal Brzeg.

MKS Kluczbork 2-2 LKS Goczałkowice Zdrój