- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 4198
- Dodano: 2024-06-18 / 10:50
- Komentarzy: 6
Seryjny zabójca drzew w Chróścinie. Kim jest sprawca?
(Fot. Stowarzyszenie Miłośników Chróściny)
Drzewa, zarówno te małe jak i duże produkują niezbędny dla nas tlen, a i w upalne dni potrafią udzielić nam nieco azylu od gorących promieni słonecznych. Jednakże nie każdy docenia i szanuje drzewa. Niektórzy wolą je po prostu uśmiercić.
W jednej z opolskich wsi doszło do tragicznego zdarzenia. Przy ulicy Niemodlińskiej od wielu, wielu lat rosło siedem pięknych dużych lip.
Teraz drzewa zostaną ścięte. Dlaczego? Uschły. Lecz nie z przyczyn naturalnych. Ktoś się przyczynił do tego, aby drzewa skończyły tragicznie.
Podczas oględzin uschniętych drzew znaleziono w każdym z nich wywiercone otwory i ślady jakiegoś płynu, który został wlany do środka wywierconych otworów. Nawierty mają ślady tłustych substancji, a gleba przy drzewach ma charakterystyczny zapach.
- Lipy rosnące w Chróścinie to drzewa ponad stuletnie, które oprócz walorów estetycznych działały jak termostat, który reguluje temperaturę otoczenia - komentują mieszkańcy Chrosciny.
Sprawa uśmiercenia siedmiu drzew w Chrościnie została zgłoszona do odpowiednich jednostek.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
azam: Napisała postów [936], status [stały bywalec]
Ci którzy mieszkają obok lipy są winowajcami, przeszkadzała im, -latem kwitnące kwiaty oblepiają nektarem wszystko wokół, -jesienią za dużo liści, -zimą blokuje wjazd, a wiosną się rozrasta. Tropem trzeba iść po nitce do kłęba !!