• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 875
    • Dodano: 2024-06-26 / 12:00
    • Komentarzy: 0

    Kolejna edycja Mentor Mix zakończona sukcesem

    Fot. Woytazz

    Wspólnie ze swoimi mentorami poszerzali swoją wiedzę i bagaż doświadczenia zawodowego poprzez spotkania, rozmowy, czy też działania w praktyce. Mowa o studentach Politechniki Opolskiej, którzy w ramach programu Mentor Mix przez pół roku poszerzali swoją wiedzę korzystając z możliwości jakich studenci na co dzień nie mają. Dziś w Centrum Nauka Biznes w Opolu oficjalnie podsumowano kolejną edycję programu.

    Studia, to czas, kiedy możemy się wiele nauczyć, nie tylko na salach wykładowych, ale również poprzez praktyki czy staże studenckie. Można również się po prostu dobrze bawić.

    Jednakże są jeszcze inne możliwości, aby poszerzać swoją wiedzę i bagaż doświadczenia zawodowego ukierunkowanego w stronę profilu swoich studiów.

    Mowa tu o programie Mentor Mix, dzięki któremu zakwalifikowani do programu studenci dostają się pod opiekę danego mentora, który przez pół roku współpracuje ze studentem pozwalając mu przy tym nabierać niezbędnego doświadczenia zawodowego i wiedzy, jakiej nierzadko nie można zdobyć nawet na sali wykładowej. To jest przewaga praktyki nad teorią.

    - To są spotkania 1 na 1. Spotkania trwają od grudnia do czerwca, a mam informacje, że wiele takich współprac jest kontynuowanych pomimo zakończonej edycji programu. Mentorzy ze studentami spotykają się zarówno w kawiarni, w plenerze czy biurze firmy mentora. To pokazuje, że nasz program jest elastyczny i naprawdę przyjemny. - mówi Ewelina Nowak, koordynator programu Mentor Mix.

    W gronie mentorów byli m.in.: Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, Agnieszka Żurakowska, manager hotelu Dębowe Wzgórze, dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Andrzej Lepich, prezes zarządu CEO w Alu-Pro Polska Sp. z o.o. oraz prezes zarządu CEO w Fenzi Polska.

    Studenci niezwykle chwalą sobie możliwość współpracy z doświadczonymi biznesmenami i wygodny sposób, w jaki mogą nabyć niezbędną dla nich wiedzę.

    - Moim celem podczas procesu mentoringowego było poprawienie swojej pewności siebie. Otwarcie się przede wszystkim na prace w grupie, ale i poznać niezbędne tajniki do zarządzania ludźmi. Poznałem swoje mocne i słabe strony. Jednakże dowiedziałem się, że nasze słabe strony niejednokrotnie mogą stać się naszą mocną stroną. - mówi Błażej Heik, student Inżynierii Produkcji.

    A jak ocenia postęp swojego Mentee jego "trener"?

    - Nie ukrywam, że praca nad pewnością siebie to był główny temat, który wałkowaliśmy podczas naszych spotkań. Błażej jest niesamowicie ambitną i wszechstronną osobą. Dla mnie ogromnym zaskoczeniem było to, dlaczego tak w siebie nie wierzy. Ogrom pracy, jaki włożyliśmy, a głównie Błażej przyniósł oczekiwany efekt. Jestem z niego bardzo dumna. - komentuje Paulina Pszenica, prezes firmy Narzędziownia.

    To już kolejna edycja zakończona sukcesem. Z tego co wiemy w tym roku było kilku ponadprogramowych mentee, co tylko daje jasno znać władzom Politechniki Opolskiej, że program jest pożądany wśród studentów, a następna edycja powinna przewidywać większą ilość miejsc.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".