- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 1916
- Dodano: 2024-06-27 / 12:07
- Komentarzy: 0
Uniwersytet Opolski na 8. miejscu w Rankingu Szkół Wyższych
Uniwersytet Opolski zajął 8. miejsce wśród uniwersytetów i 26. miejsce wśród uczelni akademickich w kraju według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Politechnika Opolska awansowała z 48. na 41. miejsce w zestawieniu ogólnym.
Ósmą lokatę Uniwersytet Opolski dzieli ex aequo z Uniwersytetem Śląskim. W rankingu uczelni akademickich, 26. miejsce uczelnia współdzieli z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. W ubiegłym roku Uniwersytet Opolski uplasował się na 7. miejscu wśród uniwersytetów i na 24. miejscu wśród uczelni akademickich.
W rankingu wyprzedzają Uniwersytet Opolski: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet SWPS.
W szczegółowych kategoriach ocenianych przez kapitułę Uniwersytet Opolski zajął 3. miejsce w kraju pod względem publikacji oraz 7. miejsce pod względem efektywności naukowej.
Prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Jacek Lipok, rektor elekt Uniwersytetu Opolskiego, wyraził zadowolenie z tegorocznej pozycji w rankingu. - Po raz kolejny doceniono jakość prowadzonych na Uniwersytecie Opolskim badań naukowych, kształcenia i organizacji umiędzynarodowienia. Traktujemy wyniki tego rankingu także jako wskazanie, co możemy poprawić w funkcjonowaniu uczelni - powiedział prof. Lipok.
W rankingu kierunków studiów w top 10 w swoich kategoriach znalazły się następujące kierunki studiów Uniwersytetu Opolskiego:
- Kosmetologia - 3. miejsce w Polsce
- Politologia - 5. miejsce w Polsce
- Teologia - 6. miejsce w Polsce
- Informatyka - 9. miejsce w Polsce
- Pielęgniarstwo - 9. miejsce w Polsce
- Architektura krajobrazu - 9. miejsce w Polsce
- Historia - 10. miejsce w Polsce
Politechnika Opolska awansowała z 48. na 41. miejsce w zestawieniu ogólnym oraz zajęła 13. miejsce wśród uczelni technicznych.
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" obejmuje polskie uczelnie akademickie mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie naukowej oraz minimum 200 studentów studiów stacjonarnych.
Ranking ocenia uczelnie na podstawie kilku wskaźników, takich jak efektywność naukowa, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy, prestiż, sytuacja absolwentów na rynku pracy, warunki kształcenia oraz innowacyjność.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.