• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 2404
    • Dodano: 2024-07-04 / 11:30
    • Komentarzy: 0

    Jacht widmo na Jeziorze Nyskim

    (Fot. Opolska Policja)

    Policyjni wodniacy podczas codziennej służby podejmują różne interwencje. Na ogół to bezpośrednia pomoc osobom wypoczywającym nad akwenami czy też amatorom sportów wodnych. Zdarzają się jednak interwencje tylko pośrednio związane z ludźmi. Tak też było w tej sytuacji - jacht "widmo" bez załogi rozbijał się o koronę wałów Jeziora Nyskiego. Policjanci odholowali go do portu. Tam znalazł się właściciel. Okazało się, że nie dość dobrze zabezpieczył wart 50 000 złotych jacht. Przypominamy, jak zrobić to prawidłowo.

    Podczas rutynowego patrolu wodnego, funkcjonariusze otrzymali informację od bosmana stanicy WOPR, że na wysokości miejscowości Siestrzechowice, w szuwarach, znajduje się jacht obijający się o koronę wałów. Mundurowi natychmiast popłynęli we wskazane miejsce, gdzie zauważyli dryfujący jacht. Na jednostce pływającej nie było żadnych osób.

    Jak ustalili policjanci jacht, którego wartość oszacowano na około 50 tys. zł, prawdopodobnie był zacumowany do bojki. Silny wiatr mógł doprowadzić do zerwania się zabezpieczenia

    Policjanci Sezonowej Nieetatowej Służby na Wodach Komendy Powiatowej Policji w Nysie odholowali jacht do bazy WOPR, gdzie został zabezpieczony, chroniąc go tym samym przed dalszymi uszkodzeniami. Szybko odnaleźli też szczęśliwego właściciela jachtu,

    Przypominamy, aby prawidłowo zabezpieczać swoje mienie również na wodach!

    Właściciele łodzi i jachtów powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby zabezpieczyć swoje mienie przed uszkodzeniami i kradzieżą:

    1. Solidne cumowanie: Upewnij się, że cumy są w dobrym stanie i prawidłowo zamocowane. Sprawdzaj je regularnie, zwłaszcza po burzach i silnych wiatrach.

    2. Kontrola bojki: Jeśli cumujesz jacht do bojki, sprawdź jej stan techniczny oraz upewnij się, że jest dobrze zakotwiczona.

    3. Systemy alarmowe: Zainwestuj w systemy alarmowe i monitorujące, które powiadomią Cię w przypadku nieautoryzowanego ruchu lub próby kradzieży.

    4. Regularne przeglądy: Regularnie przeprowadzaj przeglądy techniczne swojej jednostki pływającej, aby w porę wykryć ewentualne uszkodzenia lub zużycie elementów.

    5. Zabezpieczenia mechaniczne: Stosuj dodatkowe zabezpieczenia mechaniczne, takie jak zamki na sterze i kabestanach oraz blokady na wlotach paliwa i wody.

    6. Ubezpieczenie: Pamiętaj o ubezpieczeniu swojego jachtu lub innej jednostki pływającej. W razie szkody, odpowiednie ubezpieczenie pozwoli na szybsze odzyskanie straconych środków.

    Pamiętajmy, że odpowiednie zabezpieczenie mienia to klucz do spokojnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".