- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 3488
- Dodano: 2024-07-24 / 18:49
- Komentarzy: 2
Rola psów w Policji jest nieoceniona: Najlepszy duet w Województwie
Podczas Święta Policji podkreślamy nie tylko zasługi funkcjonariuszy, ale także ich czworonożnych partnerów, których praca jest nieoceniona w zapewnianiu bezpieczeństwa. Najlepszy duet w województwie opolskim to asp. szt. Sebastian Makowski i pies Pancer, którzy zwyciężyli w eliminacjach do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji.
Dziś, z okazji Święta Policji, warto zwrócić uwagę na rolę psów w codziennej pracy policyjnej. Psy służbowe odgrywają kluczową rolę w działaniach prewencyjnych, operacyjnych oraz poszukiwawczo-ratowniczych. Są niezastąpione w wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych, a także w poszukiwaniach osób zaginionych.
W ubiegłym tygodniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji, które zakończyły się sukcesem dla duetu z Prudnika - asp. szt. Sebastiana Makowskiego i jego psa Pancer. To właśnie oni będą reprezentować garnizon opolski w zawodach na poziomie krajowym.
Eliminacje trwały trzy dni i odbywały się na terenie Prudnika, Branic oraz Opola. Przewodnicy psów z powiatów prudnickiego, krapkowickiego, nyskiego i strzeleckiego rywalizowali w konkurencjach sprawdzających ogólne posłuszeństwo psów, ich umiejętności w pokonywaniu przeszkód oraz przeszukiwaniu bagaży, pomieszczeń i pojazdów.
W trakcie konkursu sprawdzano ogólne posłuszeństwo psów oraz umiejętności związane z pokonywaniem przeszkód. Zadania jakie musieli pokonać czworonożni uczestnicy dotyczyły również przeszukania bagaży, pomieszczeń oraz pojazdów. Zawodników oceniali kom. Wojciech Kryś z Wydziału Prewencji KWP w Opolu oraz asp. szt. Krzysztof Babisz z Wydziału Prewencji KPP w Prudniku. Ostatecznie na podium stanęli:
- I miejsce: asp. szt. Sebastian Makowski z Pancerem (KPP Prudnik)
- II miejsce: st. asp. Robert Woźniak z Koriną (KPP Strzelce Opolskie)
- III miejsce: mł. asp. Mateusz Krawczyk ze Spisem (KPP Nysa)
Psy służbowe w policji to nie tylko partnerzy w pracy, ale także członkowie zespołu, którzy swoją obecnością i umiejętnościami znacząco podnoszą efektywność działań policyjnych. Ich szkolenie jest długie i wymagające, ale przynosi wymierne korzyści w codziennej pracy. Wykrywają narkotyki, materiały wybuchowe, biorą udział w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych.
Przykład asp. szt. Sebastiana Makowskiego i Pancera pokazuje, jak ważna jest współpraca pomiędzy przewodnikiem a psem. Taki duet może skutecznie przeprowadzać operacje, które bez udziału czworonoga byłyby o wiele trudniejsze do zrealizowania.
Podczas dzisiejszego Święta Policji warto docenić wszystkich funkcjonariuszy oraz ich czworonożnych partnerów, których ciężka praca przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszych społecznościach.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
KK 35947: Napisał postów [3721], status [VIP]
A jaka jest rola suk?